Gündem Haberleri

  Suriye’den ithal yasak aşk cinayeti

  Canan ALTINTAŞ
  11.09.2014 - 01:06 | Son Güncelleme:

  İçsavaştan Diyarbakır’a kaçan Suriyeli çiftin arasına ‘kuşku’ girdi. Karısının kendisini aldattığından şüphelenen Suriyeli, ölü bulundu. Karısı ve ‘yasak aşkı’, Suriye’ye kaçmak üzereyken yakalandı.

  SURİYE’deki içsavaştan kaçan Zekeriya ve eşi Gahavri Şeyho, 1 yaşındaki oğullarıyla geldikleri Diyarbakır'ın Sur ilçesi Benusen Mahallesi'nde bir eve yerleşti. Hamallıkla evini geçindirmeye çalışan Zekeriya Şeyho, kısa süre önce yakınlarına, kuaförlük yapan arkadaşı, yine Suriyeli Halil Vahap'ın, eşiyle ilişkisi olduğundan şüphelendiğini, onları takibe alacağını söyledi. Bu sözlerin ardından kendisinden haber alamayan akrabaları, dün Zekeriya Şeyho'nun evine gitti. Ancak evde yatağında hareketsiz buldukları Şeyho’nun öldüğünü fark ederek durumu polise bildirdiler.

  ‘ELLERİMLE BOĞDUM’

  Polis, ilk incelemede, Şeyho'nun boğularak öldürüldüğünü belirledi. Zekeriya Şeyho'nun eşi Gahavri ile bebeklerinin evde olmadığını belirleyen polis, kapsamlı soruşturma başlattı. Şeyho'nun arkadaşı Halil Vahap'ı da adresinde bulamayan polis, cinayet şüphelisi bu kişi ile Şeyho'nun eşini aramaya başladı. Cinayet şüphelileri, Suriye'ye kaçmak isterken yakalandı. Gahavri Şeyho ile Halil Vahap, önceki gece getirildikleri Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nde sorgulandı. Vahap, Zekeriye Şeyho'yu elleriyle boğarak öldürdüğünü itiraf ederek şunları anlattı: “Cumartesi günü Zekeriya evden çıktı. Sonra ben eve gittim. O da evin önünde gizlenmiş. 5 dakika sonra eve gelince saklandım. O da eşine, ‘Halil buraya girdi gördüm, ben evde yokken evime neden geliyor. Nerede o?’ diyerek aramaya başladı. Gahavri engel olmak isteyince dövmeye başladı. Dayanamadım, saklandığım yerden çıktım. ‘Bu kadını dövemezsin’ deyince kavga çıktı. Sinirlerime hâkim olamadım onu ellerimle boğdum, öldüğünü görünce Gahavri'yle kaçtık.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı