Gündem Haberleri

  Sur'da tüm kira borçları silindi

  Hürriyet Haber
  02.04.2016 - 11:56 | Son Güncelleme:

  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün Diyarbakır Sur ilçesindeki kiracılarının Kasım 2015-Nisan 2016 tarihleri arasındaki tüm kira borçlarını affettiğini bildirdi

  Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Sur bölgesinde yaşanan çatışmalar sonucunda zarar gören vatandaşlara bir desteğin de Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından verildiğini aktardı.

  Genel Müdürlüğün Diyarbakır Sur ilçesindeki 582 kiracısı için bu yıl kira artışı yapmadığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti: "Vakıflar Genel Müdürlüğü, kirasını ödemeyenler için de herhangi bir hukuki işlem başlatmamış, var olan kira borçlarını da ötelemiştir. Genel Müdürlüğümüz, bununla da kalmamış, yeni bir kararla Kasım 2015-Nisan 2016 tarihleri arasında yani dükkanların kapalı olduğu dönemdeki tüm kira borçlarını affetti. Yaklaşık 2 milyon 200 lira tutarındaki vakıf kira bedeli, Vakıflar Genel Müdürlüğümüzün kiracısı durumundaki vatandaşlarımızdan alınmayacaktır. Göstermiş oldukları desteklerinden dolayı Vakıflar Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunarım."

  Etiketler: Sur ilçesi , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı