Gündem Haberleri

  Sur kentinin dünyayla bağlantısı kesildi

  A.A.
  07.08.2006 - 16:12 | Son Güncelleme:

  Lübnan'ın başkenti Beyrut'un 83 kilometre güneyindeki kıyı kenti Sur'un İsrail bombardımanından ötürü ülkenin geri kalanıyla bağlantısı kesildi.

  Görgü tanıkları ve polis, İsrail savaş uçaklarının kentin kuzeyindeki El Kasmiye'de derme çatma bir köprüyü imha ettiklerini ve kenti güneye bağlayan karayolunun da aralıksız topçu bombardımanı altında bulunduğunu belirttiler.
  BM sözcüsü Miloş Strugar da, kentin kuzeyinde Litani Nehri üzerinde bulunan ve bölgeyi Sayda'ya bağlayan geçici köprünün kesik olduğunu, yoğun bombardıman nedeniyle Sur'un güneyinde Nakura'yı Sur'a bağlayan yolda da trafiğin durduğunu kaydetti.

  Kasmiye'deki geçici köprü iki hafta önce Lübnan makamları tarafından, İsrail uçaklarının Sur'a giden yoldaki iki köprüyü imha etmeleri üzerine kurulmuştu.

  Bu arada, İsrail jetlerinin Lübnan'ın güneyinden doğusuna ve Bekaa Vadisi ile Beyrut'un Şii banliyösüne yönelik bombardımanında ölü sayısı 16'ya yükseldi.

  Arap Birliği dışişleri bakanları toplantısının yapıldığı Beyrut'un dış kesimindeki Şii banliyösünden yoğun duman yükseliyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı