GeriGündem Şüpheli çanta E-5'i kapattırdı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şüpheli çanta E-5'i kapattırdı

Sefaköy Metrobüs durağı üst geçidinin altına bırakılan çanta 'bomba' paniğine neden oldu. İhbar üzerine durağa gelen polis ekipleri, E-5'te trafiği kesti, vatandaşları uzaklaştırmak için yoğun çaba sarfetti. Yaşanan olaylardan ders almayan vatandaşlar çalışmaları izlemek için birbirleriyle yarıştı.Bomba imha uzmanının fünye ile patlattığı çanta boş çıktı.

METROBÜS DURAĞINDA BOMBA PANİĞİ

Sabah saat 08.00 sıralarında Küçükçekmece Sefaköy Metrobüs durağına inen üst geçit ayağında sahipsiz bir çanta olduğu ihbarını alan polis alarma geçti. Son günlerde yaşanan terör saldırıları nedeniyle alarm durumunda olan polis ekipleri metrobüs durağı ve üst geçit çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. E-5 Karayolu ve yan yolları her iki yöne de trafiğe kapatan polis ekipleri çevrede toplanan ve metrobüslere binerek işine gitmek isteyen vatandaşları uzaklaştırmak için büyük çaba harcadı.

FİLM GİBİ İZLEDİLER

Olay yerine gelen bomba imha ekipleri 'jammer' adlı sinyal kesici cihazlarla önlem aldıktan sonra özel elbiselerini giyerek üst geçidin ayağının altına bırakılan çantayı inceledi. Bomba imha ekipleri daha sonra şüpheli çantayı fünye ile patlattı. Yapılan incelemede çantanın boş olduğu belirlendi. Salı günü yine Küçükçekmece ilçesinde patlayan bomba nedeniyle 5 kişinin şehit olmasına rağmen meraklı vatandaşların uzman ekiplerin çalışmalarını izleyebilmek için birbirleriyle yarıştığı gözlendi .

METROBÜS DURAĞINDA KUYRUK

Çanta yapılan incelemenin ardından parmak izi çalışması için polis merkezine götürüldü. Olay nedeniyle yaklaşık yarım saat kapatılan yol çantanın boş olduğunun belirlenmesinin ardından açıldı. İş yerlerine yetişmek için metrobüslere binmek zorunda olan vatandaşlar yaya trafiğinin de açılması ile metrobüs durağında uzun kuyruklar oluşturdu.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle