Gündem Haberleri

  Sünnet hediyelerini Pakistan'a gönderdi

  Hürriyet Haber
  18.10.2005 - 13:50 | Son Güncelleme:

  Konya'da ilköğretim 3. sınıfta okuyan 9 yaşındaki Hulusi Muştu, geçen yıl sünnet düğününde hediye edilen altınları ile harçlığını, Pakistan'a ulaştırılması için, Konya Valisi Ahmet Kayhan'a teslim etti.

  Konya'nın merkez Meram İlçesi Şükrü Doruk İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Hulusi Muştu, babası Kemal Muştu ile geldiği Valilik makamında, kısa süre önce Pakistan'da meydana gelen deprem sonrası çok üzüldüğünü, kendisinin de oradaki insanlara yardım edebileceğini düşündüğünü belirtti.

  Muştu, bunun üzerine geçen yıl yapılan sünnet düğününde kendisine hediye edilen toplam 19 adet çeyrek altın ve künye ile 18 YTL tutarındaki harçlığını Başbakanlık tarafından başlatılan yardım kampanyasına bağışlamaya karar verdiğini söyledi. Hulusi Muştu, şöyle dedi:“Bu nedenle Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'a bir dilekçe yazarak, bu yardımımı, Pakistan'ı ziyareti sırasında oradaki yetkililere ulaştırmasını istedim. Şimdi de bu dilekçe ve maddi yardımımı Başbakan'a ulaştırılması için Vali Ahmet Kayhan'a teslim ediyorum.”
  Konya Valisi Kayhan, Hulusi Muştu'nun bu davranışının kendilerini duygulandırdığını, bu davranışın Türkiye için bir örnek olması gerektiğini söyledi.

  Hulusi Muştu, el yazısıyla yazdığı dilekçede, şöyle dedi:“Sayın Başbakanım; dost, kardeş Pakistan depremi için başlatmış olduğun yardım kampanyasına o gün bu gündür diyerek, çorbada benim de tuzum olmasını istedim. Sayın Başbakanım geçen yıl sünnet düğünümde hediye olan 19 adet çeyrek altın ve künyem, ayrıca harçlığım olan 18 YTL ile kampanyaya katılıyorum. Dost kardeş Pakistanlı yetkililere ve halkına ulaştırılmasını arz ederim. Onların acıları bizim acılarımız. Pakistanlı kardeşlerime selamlar.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı