GeriGündem Sunal’ın yaşamı belgesel oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sunal’ın yaşamı belgesel oluyor

TÜRK sinemasının Melek Şaban'ı olarak tanınan Kemal Sunal için bir belgesel hazırlanıyor. Sunal, genç yönetmen Mehmet Güleryüz'ün çekeceği bir belgeselle bir kez daha ölümsüzleşecek. Ünlü sanatçı, bu yıl 1 ile 5 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Altın Portakal Film Festivali'nde adına düzenlenecek özel bir geceyle anılacak.

Sunal'ın yaşamının çeşitli evrelerini, ailesi ve çalışma arkadaşlarının anılarıyla da destekleyerek anlatan belgesel, 3 Ekim'de yapılacak olan özel gecede seyirciyle buluşacak.

Metin yazarlığını Feza Sınar'ın yaptığı belgesel film, festival için özel olarak çekiliyor. Filmin sponsorluğunu, Sunal'ın reklam filmlerinde oynadığı E-kolay Net üstleniyor. Kemal Sunal'ı ‘‘Adaletsizlikler ve eşitsizlikler karşısında gülen direncimiz’’ olarak niteleyen yönetmen Mehmet Güleryüz, çocukluğu, okuduğu okul, ailesi, fotoğrafları, filmleri ve çalışma arkadaşlarının anılarıyla Kemal Sunal'ı kalıcı kılmayı hedeflediğini söylüyor.

Bu arada Sunal’ın mezun olduğu Vefa Lisesi, dün başlayan öğretim yılında ünlü sanatçıyı unutmadı. Lise bir sınıfa Sunal’ın adını verdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle