Gündem Haberleri

  Sun’ın Niagara sunucularına güneş gibi destek

  Hürriyet Haber
  27.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sun, geçtiğimiz ay Niagara kod adlı yüksek performans ve enerji tasarrufu sağlayan yeni sunucularının duyurusunu yapmıştı.

  Bağımsız yazılım sağlayıcılarından Sun’ın bu yeni sunucularına yönelik destek duyuruları gelmekte gecikmedi. Başta Oracle, Symantec ve BEA olmak üzere 40’ı aşkın bağımsız yazılım sağlayıcı, Niagara kod adlı Sun Fire T1000 ve T2000 sunucularını destekleyeceklerini açıkladılar.

  Sun Microsystems Başkanı ve Operasyonlardan Sorumlu Yöneticisi Jonathan Schwartz, enerji tasarrufu sağlayan, az yer kaplayan, yüksek performanslı ve düşük maliyetli yeni sunucuların İnternet’in büyümesinde yeni bir dalga oluşturacağına inandığını belirtiyor. Schwartz, rakiplerine oranla 5 kat performans artışı sağlayan, yüzde 50 daha az enerji tüketimiyle maliyet tasarrufu getiren ve açık kaynak kodlu Solaris işletim sistemiyle çalışan yeni Sun Fire T1000 ve T2000 sunucuların hem İnternet üzerinden hizmet sunan kurumlar için, hem ticari başarıyı hedefleyen iş ortakları için en iyi platform olarak öne çıktığını kaydediyor.

  Sun’ın yeni Sun Fire T1000 ve T2000 sunucularını destekleyen bağımsız yazılım sağlayıcı firmaların tam listesine www.sun.com/presskits/networkcomputing05q4 adresinden ulaşılabiliyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı