GeriGündem Sumo güreşçileri Edirne'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sumo güreşçileri Edirne'de

Sumo güreşçileri Edirne'de
refid:15143638 ilişkili resim dosyası

GELENEKSEL 649'ncu Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri etkinlikleri kapsamında Japonya'dan Edirne'ye gelen 4 Sumo güreşçisi, Selimiye Meydanı'nda gösteri güreşi yaptı. Güreşleri, yaklaşık 5 bin kişi, büyük bir merakla izledi.

EDİRNE'DE SUMO ŞOV

 

İŞTE KIRKPINAR'DAKİ SUMO GÖSTERİSİ / WEB TV               

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın davetiyle özel olarak Edirne'ye gelen Sumo güreşçileri için Edirne Belediyesi, 4 kamyon dolusu ince kumu Selimiye Camii'nin hemen önündeki meydana boşaltırdı. Burada güreşçiler için dev bir minder oluşturdu. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin resmi açılış törenini izleyen 4'ü sumo güreşçisinden oluşan 10 kişilik ekip, daha sonra kaldıkları otelde hazırlıklarını yaptı. Güreşin yapılacağı meydanı ise çoluk çocuk, yaşlı genç, kadın, erkek olmak üzere yaklaşık 5 bin kişi doldurdu. İlk olarak Ankara Seymen Derneği, bir gösteri sundu. Ardından ise Sumo güreşçileri, alkışlar eşliğinde meydana geldi ve kendileri için kumdan özel hazırlanan mindere çıktı.


Yabancıların da bulunduğu yaklaşık 150 basın mensubunun izlediği güreşlerde, ilk olarak Sumo güreşçileri tanıtıldı ve seyircileri izledi. Japonya Sumo Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Sihabata Yama'nın yaptığı konuşmanın ardından sumo güreşçileri, ısınma hareketleri yaptı. Esneklikleriyle de dikkat çeken güreşçiler, daha sonra birbirlerine bağırarak kıyasıya güreşti. Vatandaşlar ise dikkatle bu güreşi izledi ve cep telefonlarıyla bu anları görüntüledi.


YÜZLERİNİ DÖNDÜLER


Güreşleri izlemeye gelen bazı yaşlı kadınlar ise,sumo güreşçilerini yarı çıplak olması nedeniyle başını çevirdi ve güreşleri izlemedi. Yaklaşık 1,5 saat gösteri güreşi yapan Sumocular, daha halkı selamladı ve kaldıkları otele gitti.


BAŞPEHLİVAN İLE İLE SUMOCU KARŞI KARŞIYA


Yarın devam edecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ise Sumo güreşçisiyle Başpehlivan Er meydanı'na inecek. Kırkpınar'ın efsane Başpehlivanlarından Ahmet Taşçı ile bir Sumo güreşçisi gösteri güreşi yapacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle