GeriGündem Sultangazi Belediyesi hangi partide? Sultangazi'nin mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sultangazi Belediyesi hangi partide? Sultangazi'nin mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay kimdir?

Sultangazi Belediyesi hangi partide? Sultangazi'nin mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay kimdir?

İstanbul'da Avrupa Yakası'nda yer alan Sultangazi'de mevcut belediye başkanının hangi partiden olduğu merak konusu oldu. Söz konusu durum hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar bir yandan da mevcut belediye başkanı Cahit Altunay hakkında araştırma yapıyor. Peki, Sultangazi Belediyesi hangi partide?

31 Mart Yerel Seçimlerine kısa bir süre kala, 2014'te yapılan yerel seçimlerde Sultangazi Belediyesi'ni hangi partinin kazandığı ve mevcut belediye başkanı Cahit Altunay'ın kim olduğu, vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte, konuya ilişkin ayrıntılar ve Sultangazi'nin mevcut Belediye Başkanı Cahit Altunay hakkında merak edilenler...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti adayı Cahit Altunay seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Sultangazi Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Abdurrahman Dursun'u aday olarak gösterdi.

MEVCUT BAŞKAN CAHİT ALTUNAY KİMDİR?

1962 yılında Edirne’nin Keşan ilçesinde dünyaya geldi.

İlk ve ortaokulu Keşan’da okudu. Lise eğitimini İstanbul’da yaptı. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi alanında lisansını tamamladı.

Profesyonel iş yaşamına 1980 yılında başladı. Aydınlatma, gıda ve inşaat sektörlerinde faaliyet yürüttü. Başkan Altunay, aydınlatma sektörünü tek çatı altında toplayan “Avizeciler Sitesi”nin kurucuları arasında yer aldı.

Altunay, gençlik yıllarından itibaren hemşehri dernekleri, vakıflar ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

İlknur Hanımla 1986 yılında evlenen Cahit Altunay, 3 kız çocuğu babasıdır.

Aktif politikaya, 1989 yılında Refah Partisi’nde başladı. 2001’de AK Parti’nin kurulması ile birlikte AK Parti Gaziosmanpaşa kurucu ilçe başkan yardımcılığı görevini üstlendi.

2002- 2003 yılları arasında Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcılığı,

2004-2009 yılları arasında Vilayetler Hizmetler Birliği yönetim Kurulu Üyeliği,

2004-2009 yılları arasında ise İl Genel Meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

2005 yılından 9 Eylül 2008 tarihinde yapılan AK Parti Olağan Kongre’ye kadar Gaziosmanpaşa AK Parti İlçe Başkanı olarak görev yaptı. Sultangazi ilçesi belediye başkanı aday adayı olmak için bu görevinden ayrıldı.

29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel seçimlerinde AK Parti tarafından Sultangazi Belediye Başkanlığı’na aday gösterildi ve seçimleri kazanarak Sultangazi kurucu belediye başkanı oldu.

30 Mart 2014 tarihli Mahalli İdareler Genel seçimlerinde yeniden aday gösterildi, ikinci kez Sultangazi Belediye Başkanı oldu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle