Gündem Haberleri

  Süleymaniye'de benzin istasyonunda yangın: 2 ölü

  A.A.
  13.10.2011 - 21:11 | Son Güncelleme:

  Irak'ın Süleymaniye kentinin merkezindeki Binayii benzin istasyonunda benzin yüklü bir Tır'ın alev alması sonucu 2 kişinin öldü, 2 kişinin ağır yaralandı.

  Benzin istasyonu sahibi Yusuf Hasan, A.A ya verdiği demeçta, "Akşam saatlerinde benzin istasyonunun idare bölümünde oturduğum sırada, tanker şoförü Haydar benzin boşaltıyordu. Bizim de hala bilmediğimiz bir nedenle tanker alev almaya başladı. Maalesef bu yangın sırasında şoförün yanındaki oğlu ve bir başka vatandaş hayatını kaybetti. Olayın nedeni polisler tarafından araştırılıyor ve yaklaşık 2 saat içerisinde yangın kontrol altına alınabildi" dedi.
  Süleymaniye genelinde itfaiyenin seferber olduğu yangında, benzin istasyonundaki yangının ancak 2 saat içerisinde kontrol altına alınabildiği açıklandı.
  Kent merkezinin kaymakamı Zana Mehmet Salih yaptığı açıklamada, "Olayı duyar duymaz hemen buraya geldik. Büyük bir yangındı, Allah'a çok şükür Süleymaniye itfaiyecileri, çalışmaları neticesinde yangını kontrol altına alabildiler. Yangında maalesef 2 vatandaş öldü ve 2 vatandaş da ağır yaralandı. Yangın sırasında yaklaşık 400 bin litre akaryakıt yandı. Allah'a çok şükür olay ucuz atlatıldı diyebiliriz" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı