Gündem Haberleri

  Süleyman Soylu: ‘Herkes durduğu yeri biliyor’

  Mustafa İNSAN/MERSİN, (DHA)
  16.10.2008 - 18:22 | Son Güncelleme:

  DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin terörle mücadelede yeni bir yol haritası çizmesi gerektiğini, bunun 20 yaşındaki askerlerle değil, profesyonel olarak sürdürülmesi gerektiğini belirtti.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un “Herkesi dikkatli olmaya ve doğru yerde bulunmaya davet ediyorum” açıklamasını da değerlendiren Soylu, “Herkes durduğu yeri biliyor. Durup dururken, görevini yapması gereken insanların bir takım eksik ve yanlışlarından dolayı, haddini aşarak tüm toplumu hedef alması ve bu konuda geniş yelpazede açıklamada bulunması bizim açımızdan son derece sakıncalıdır” dedi.

  Partisinin Mersin İl Teşkilatı'nın olağan kongresine katılan DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hakkari'deki terör saldırısını kınayan Soylu, Türkiye'nin terörle mücadele kapsamında Kuzey Irak'ta yaptığı harekat sonrasında sivil ve askeri hedeflere yönelik planlı saldırıları ‘intikam’ olarak yorumladı.

  Irak'ta bir tarafta Barzani, diğer tarafta da Talabani'nin olduğunu ve bunların Türkiye'ye karşı dostluk göstermediklerini anlatan Soylu, şöyle devam etti:
  “En zor ve en sıkıntılı zamanlarımızda bize arkalarını dönüyorlar. Bununla da kalmayıp Türkiye’yi yaralayan, Türkiye’yi ciddi şekilde etkileyen beyanlarda bulunuyorlar. Bugün eğer terör örgütü Kuzey Irak’tan Türkiye’ye yönelik saldırı gerçekleştiriyorsa, bunda Barzani ve Talabani’nin etkisi olmadığını düşünmek saflık olur. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü, etkili ve ciddi uyarısını yapmazsa maalesef bu belada devam eder, Barzani ve Talabani de bu tavırlarını sürdürür. Eğer Türkiye Cumhuriyeti'nde yaklaşık 12-13 gündür Genelkurmay Başkanı, Cumhurbaşkanı, Başbakan yani devlet otoritesi; yani siyasi ve askeri otorite bir araya gelip, bütün millete; ‘Sakın merak etmeyin, sakın bu konuda bir endişe içinde olmayın. Biz hep beraber bir fotoğraf veriyoruz ve bu fotoğrafla birlikte Türkiye'nin terör ve diğer sorunlarını ciddi bir şekilde çözmeye ve milletimizin endişe etmesine gerek kalmayacak bir şekilde irademizi ortaya koyuyoruz’ denilmiyor. Bu konuda Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı'nın da eksik yaptığı kanaatimizi günlerdir ortaya koyuyoruz.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı