Gündem Haberleri

  Süleyman Demirel'in partisi geri dönüyor

  Özgür ALTUNCU - Cemal KÖYÜK / İSTANBUL DHA
  12.09.2015 - 14:56 | Son Güncelleme:

  12 Eylül askeri müdahalesinin ardından kapatılan, 1995'de yeniden açıldıktan sonra hiçbir seçime katılmayan ve 'tabela partisi' olarak kaldıktan sonra kapanan Adalet Partisi (AP) ilk amblemiyle yeniden kuruluyor.

  Siyaset sahnesine Demokrat Parti'nin devamı olarak çıkan Adalet Partisi (AP) kuruluş dilekçesini önümüzdeki hafta, Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişlerinin 54. yıldönümünde, 17 Eylül tarihinde İçişleri Bakanlığı'na verecek. Parti'nin Demirkırat ambleminden önce kullandığı ilk amblemi, kitap ve güneş de yeni kurulan partinin amblemi olacak. Partinin kuruluşuyla ilgili duyuru bugün Eyüp'te bir düğün salonundaki toplantıyla yapıldı.

  'KIRAT TEKRAR ŞAHLANACAK'

  Süleyman Demirel'in posterleri ve "Yağmur yağarken 'ben ıslanmam' diyemezsiniz" sözünün yer aldığı pankartın önünde konuşan Adalet Partisi Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, "Allah nasip ederse Kırat yeniden şahlanacak. Bu misyon Türkiye 'yi tekrar ayağa kaldıracaktır. Dilekçemizi önümüzde hafta İçişleri Bakanlığı'na vererek AP'yi düştüğü yerden kaldırıyoruz" dedi.

  'MERKEZ PARTİSİ OLACAK'

  Demokrat Parti'nin ideolojik değil merkez partisi olacağını söyleyen Öz, "Merkezde sağı solu kucaklayan, alternatif siyasete her zamankinden fazla ihtiyaç vardır. AKP 'nin seçmeniyle problemimiz yok. Kirli havuzdaki suyu alacağız, temiz havuza aktaracağız" diye konuştu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı