Gündem Haberleri

  Şule Perinçek'ten görüş cezasına tepki

  DHA
  14.05.2011 - 14:50 | Son Güncelleme:

  Ergenekon Davası’ndan 3.5 yıldır tutuklu bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in eşi Şule Perinçek, bir görüş sırasında üzerinde notlar yazılı kağıdı içeriye sokmaya çalıştığı gerekçesiyle 4 hafta açık görüşten men edildiğini belirterek bu durumu kınadı.

  İşçi Partisi Genel Başkanı ve İzmir Bağımsız Milletvekili adayı Doğu Perinçek’in eşi Şule Perinçek, İzmir Bayraklı’daki seçim irtibat bürolarında bir basın toplantısı düzenleyerek, kendisine verilen görüşe gitmeme cezasını anlattı. Perinçek, eşinin İzmir’den milletvekili adaylığını açıklamasının ardından önce hücreye konulduğunu, ardından telefonla konuşma cezası geldiğini ve en sonunda da görüş cezası verildiğini söyledi. Şule Perinçek, "Her nedense cezalar adaylığını koyduktan sonra birer birer gelmeye başladı. Son ceza bana verildi, ancak ben tutuklu veya hükümlü değilim ki. Bana disiplin cezası verilmesi çok mantıksız" diye konuştu.

  MUSTAFA BALBAY’A GÖNDERME

  Şule Perinçek ayrıca, Doğu Perinçek’in İzmir’den aday olduğunu hatırlatarak "O İzmir’i yakından tanır. Doğu Perinçek İzmir’in yerini haritadan bulmaya çalışan, ilçeleri nerede diyen biri değil, İzmir’i bilen biri" sözleriyle de hücresine İzmir haritası açan CHP Milletvekili Adayı Mustafa Balbay’a isim vermeden gönderme yaptı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı