Gündem Haberleri

  Sular kesildi, halk Twitter'dan seferber oldu!

  Ali AĞIRBAŞ
  28.09.2014 - 12:35 | Son Güncelleme:

  İstanbul geneli su kesintisine Kadıköy damgasını vurdu. 4 gündür suların kesik olduğu Kadıköy'de, bakkal ve marketlerde su kalmadı, halk Twitter'dan seferberlik ilan etti. Peki Kadıköy'de sular ne zaman gelecek?

  İstanbul Ömerli Barajı’ndaki iyileştirme çalışmaları nedeniyle İstanbul geneli su kesintileri olmuş, Kartal, Bakırköy gibi büyük ilçelerde su sıkıntısı yaşanmıştı. Kadıköy ise su kesintilerine damgasını vuran semt oldu. Kadıköy’de tam 4 gündür sular kesik. Vatandaş, sular kesilmeden depoladıkları suları tüketti.

  Kadıköy halkı ise şimdi içme sularıyla ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor. Sosyal medyada özellikle Twitter üzerinden İSKİ’ye büyük tepkiler veren Kadıköylüler, suların ne zaman geleceğini merakla bekliyor.  “Su olmadığı için yemek veremiyoruz"

  Kadıköy’de bir restaurant, suların kesik olmasından dolayı temizlik yapılamadığını ve temiz bulaşık olmadığından dolayı hizmet veremediğini vitrinine asmış. Hem esnafın hem de halkın müşkül durumda kaldığı Kadıköy’deki su arızası, Twitter’da hem sert eleştirilere hem de sosyal medya geyiklerine sahne oldu.

  İSKİ: Bu akşam 20.00’den itibaren sorun çözülecek

  İSKİ’nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Kadıköy Caferağa ve Osmanağa Mahallelerindeki su sorununun, bu akşam saat 20.00’den itibaren çözüleceği söylendi.

  Sular kesildi, halk Twitterdan seferber oldu

  Kadıköy Belediyesi, su dağıtımına başladı

  Twitter’dan sesini duyurmayı başaran Kadıköylüler için belediye tanker ile su servisi yapmaya başladı. Belediye’nin Twitter hesabında “Kadıköy'de İSKİ tarafından su verilemeyen mahallelere tankerlerle kullanım suyu dağıtımı yapıyoruz. İletişim için 444 55 22” şeklinde duyuru yapıldı.

  Hem geyik hem eleştiri

  Kadıköy halkı, su kesintisiyle ilgili Twitter üzerinden hem komik hem de eleştirel nitelikte tweetler attı. İşte o tweetlerden bazıları:

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı