Gündem Haberleri

  Sulakyurt’un 40 yıllık özlemi sona eriyor

  Erhan GÖĞEM / KIRIKKALE, (DHA)
  17.12.2014 - 10:37 | Son Güncelleme:

  KIRIKKALE’nin Sulakyurt ilçesine adeta hayat katacak olan 40 yıllık baraj özlemi sona eriyor. Yapımı hızla süren ve yüzde 93’ü tamamlanma aşamasına gelip, hizmete girdiğinde 2 bin 600 hektarlık tarım alanının sulanmasına olanak sağlayacak olan Sulakyurt Barajı, 2015’in Nisan ayında hizmete açılacak.

  Kırıkkale Valisi Ali Kolat, ilçelerde devam eden kamu yatırımlarını incelemek üzer Sulakyurt’u ziyaret etti. Vali Kolat, ilçeye adeta can özü olacak değere sahip Sulakyurt Barajını yerinde inceleme fırsatı buldu. Beraberindeki yetkililerle birlikte barajı gezen Vali Kolat, inşaatta son aşamaya gelindiğini ifade ederek, tamamlanmasıyla birlikte 2 bin 600 hektar alanın sulanabileceğini söyledi. Barajın dolgu hacminin 1 milyon 151 bin metreküp olduğunu belirten Vali Kolat, inşaatın yüzde 93 aşamasına geldiğini ve son rötuşların yapıldığını belirtti, şunları söyledi:

  "Baraj yapımında son aşamaya geldik, sadece bir beton atımı söz konusu. İnşallah Mart-Nisan ayları içerisinde açılışı yapılacak. 2 bin 600 hektarlık bir alan sulanacak. Sulakyurt için fevkalade önemli bir çalışma gecikmeyip, süresinde bitiyor. İlgili firma ve DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum. Kırıkkale, Sulakyurt ve özellikle de ülkemiz için bu tür çalışmalar son derece önemli. Yollarımız, barajlarımız, diğer kurumlarımızın yaptıkları çalışmalar da son derece güzel. Hayırlı olsun" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı