Gündem Haberleri

  Şükran Moral: Tehditlerden dolayı Türkiye'yi terk ettim

  ANKA
  08.01.2011 - 09:42 | Son Güncelleme:

  Lezbiyen performansıyla tartışma yaratan Şükran Moral, “ölüm tehditleri” aldıktan sonra kaçtığı İtalya’dan İspanyol El Pais gazetesine yaptığı açıklamalarda korktuğunu söyledi. Moral, “Her zaman kışkırtmaya çalıştım ancak 20 yıllık kariyerimde ilk defa çalışmalarım nedeniyle kaçmak zorunda kaldım. Korkuyorum, ama özellikle çalışmalarımı bitirememekten” dedi.

  İstanbul’daki Lezbiyen performansıyla tartışma yaratan Şükran Moral, “ölüm tehditleri” aldıktan sonra kaçtığı İtalya’dan İspanyol El Pais gazetesine yaptığı açıklamalarda korktuğunu söylerken “Her zaman kışkırtmaya çalıştım ancak 20 yıllık kariyerimde ilk defa çalışmalarım nedeniyle kaçmak zorunda kaldım. Korkuyorum, ama özellikle çalışmalarımı bitirememekten” şeklinde konuştu.

  İspanya’nın en büyük gazetesi El Pais, Şükran Moral ile telefonla yaptığı mülakata ilişkin haberinde Moral’ın, bazılarınca “Türkiye’nin en cesur kadını” olarak nitelendiğine dikkat çekti. Gazete, “Lezbiyen temalı performansı, hoşgörüsüzlerin saldırılarını provoke etti” dediği Moral’ın, İstanbul’da sahnede lezbiyen performansını sahnelemesinin ardından gelen “ölüm tehditleri” nedeniyle Türkiye’den İtalya’ya kaçtığını yazdı.

  Şükran Moral da, mülakatta Türkiye’de “Yeni fikirlere hazır olmayan çok insan var” derken korktuğunu da söyledi. Moral “Her zaman kışkırtmaya çalıştım ancak 20 yıllık kariyerimde ilk defa çalışmalarım nedeniyle kaçmak zorunda kaldım. Korkuyorum, özellikle çalışmalarımı bitirememekten” şeklinde konuştu.

  Türkiye’de reaksiyonların ne olacağını tahmin etmenin mümkün olmadığını savunan Moral “Geçen yıl, vajinası açık ve kanla dolu bir kadının fotoğrafını sergiledim ve hiçbir şey olmadı” diyen Moral, “Toplum tarafından unutulan insanları sergilemek için çalışıyorum, eşcinseller, deliler, özellikle kadınlar. Bir çeşit sahne tilkisiyim” ifadelerini kullandı.

  Şükran Moral, Türkiye’ye dönmeye yemin ederken de “Biz sanatçıların sonuna dek sürgünde yaşabilme lüksümüz olduğuna inanmıyorum” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı