Gündem Haberleri

  Şükran Ay'ı kaybettik

  Hürriyet Haber
  23.11.2011 - 12:38 | Son Güncelleme:

  Müzik dünyasının 70'li yıllardaki divalarından ve Savaş Ay'ın annesi Şükran Ay, hayatını kaybetti.

  Türk Sanat Müziği’nin 70’li yıllardaki divalarından Şükran Ay (78), pankreas kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Şişli Etfal Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Usta Gazeteci Savaş Ay’ın annesi olan Şükran Ay’ın ölümü, sevenlerini yasa boğdu.

  ŞÜKRAN AY'I KAYBETTİK / WEB TV

  ŞÜKRAN AY'IN ALBÜMÜNDEN KARELER / FOTO GALERİ

  İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ne kaldırılan Ay, yoğun bakıma alındı. Yapılan ilk kontrollerinde Ay'ın kalp damarlarındaki tıkanıklığa bağlı olarak kalp krizi geçirdiği belirlendi. İlk müdahaleyi yapan doktorlar, ilaç tedavisi ile damar yollarını açmak istediler, ancak ilaç tedavisinden sonuç alınamayınca Ay'a anjiyo yapıldı. Anjiyonun ardından sanatçı, yoğun bakım ünitesinde müşahade altına alındı.

  Ünlü sanatçının cenazesi, yarın (perşembe) Fatih Camii'nden kaldırılacak.

  Türk Sanat Müziği'nin 70'li yıllardaki divalarından Şükran Ay, sanat hayatına Kazablanka, Maksim ve Çakıl gibi büyük gazinolarda; Zeki Müren, Müzeyyen Senar gibi sanatçılarla başladı. ardından Muazzez Abacı, Emel Sayın, İbrahim Tatlıses, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Bülent Ersoy ve Muazzez Ersoy’la sahne alan Şükran Ay, sayısız şarkıya hayat verdi. Buğulu sesiyle tanınan sanatçının hayranları hastaneye akın etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı