GeriGündem Suikast timinde 4 ölü daha
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Suikast timinde 4 ölü daha

Başbakan Yardımcısı Bülent Ecevit'in Erzincan'ın Kemaliye İlçesi Balkırı Köyü'ne yaptığı ziyaret sırasında güzergaha pusu kuran teröristlerle, dün sabah yeniden sıcak temas sağlandı. Teröristlerden 4'ü daha öldürüldü. Böylece öldürülen terörist sayısı 8'e yükseldi.

Devlet Bakanı Hasan Gemici'nin de bulunduğu geçen pazar günkü temel atma töreni sırasında, köye 9 kilometre uzaklıkta bulunan ve daha önce boşaltılan Başköy'deki suikast timi son anda fark edildi. Teröristlerle ilk gün çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü. Operasyonlara ertesi gün de devam eden güvenlik güçleri yine kırsal alanda kıstırdıkları PKK'lılardan üçünü daha öldürdü. Kemaliye İlçesi Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Ali Taş komutasındaki jandarma timi, dün de gruptaki diğer teröristlerle sıcak temas sağladı. Yaklaşık 3 saat süren çatışmada 4 PKK'lı daha öldürüldü. Grubun başı olduğu sanılan teröristin cesedini ilçe merkezine getiren Yüzbaşı Ali Taş, halkın sevgi gösterileriyle karşılandı. İlçede esnafın kendi aralarında topladığı parayla jandarma timine ziyafet çekildi.

12 TERÖRİST ÖLDÜ

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi kırsal kesiminde güvenlik kuvvetleriyle çatışmaya giren 7, Hakkâri'nin Şemdinli İlçesi Dağlıca bölgesinde 3, Tunceli'nin Dinar Deresi bölgesinde ise 2 PKK'lı terörist öldürüldü. Çatışmalarda 2 güvenlik görevlisi şehit oldu. Hakkâri'nin Yüksekova İlçesi Akocak Köyü yakınlarında, dün sabah ekin biçmeye giden köylüleri taşıyan Nazmi Özaras yönetimindeki plakası belirlenemeyen traktör, Suüstü Mevkii'nde teröristlerce önceden yola döşenen mayına çarptı. Patlamada 40 yaşındaki Nazmi Özaras öldü, 16 yaşındaki İlyas Çirk ile kardeşi 13 yaşındaki Vahdettin Çirk yaralandı. Van'ın Kayaboğazı Köyü yakınlarındaki Yapılı Yaylası'nda 19 Ağustos'ta teröristlerin kaçırdığı köy korucuları Cafer Eraslan, Adil Yavuz ve Şadi Tuci, dün sabah kaçırıldıkları bölgede bırakıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle