Gündem Haberleri

  Suikast iddiasında iki kağıt

  Hürriyet Haber
  24.12.2009 - 17:27 | Son Güncelleme:

  Arınç'a suikast şüphesiyle gözaltına alınan biri albay diğeri binbaşı iki subayla birlikte ele geçirilen iki kağıtta ilginç bilgiler bulundu.

  Bhttp://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/istihbarat_savaslari_metehan_demir.jpgaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın evinin sokağında yakalanan iki subayla birlikte ele geçirilen iki kağıtla ilgili sır perdesi aralanıyor.

  Geçen haftadan beri tartışma konusu olan kağıtların bir değil iki olduğu soruşturma dosyasına yansıdı. Arınç'ın evinin krokisinin olduğu öne sürülen kağıtta kroki değil, apartmanın isminin olduğu öğrenildi. Arınç da sabah yaptığı açıklamada kendisine gelen bilgilerden yola çıkarak kağıdın varlığını doğrulamıştı. Ancak içindekilerle ilgili ayrıntı vermemişti. Soruşturma dosyasına giren kağıtlardan diğerinde ise Cevizlidere Caddesi'ne nasıl çıkılacağını anlatan bir metin bulunuyor.

  Cevizlidere Caddesi, üç bakanın konutlarının bulanması açısından önem taşıyor. Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı ve Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir bu caddede oturuyor. Cadde üzerinde tüm dinlemelerin yapıldığı Türkiye İletişim Başkanlığı da bulunuyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı