Gündem Haberleri

  Suikast için değil hırsızlık için oradaymış

  Selahattin GÜNDAY-Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA)
  28.02.2011 - 22:44 | Son Güncelleme:

  İstanbul Başakşehir’deki Adalet Bakanlığı lojmanları çevresinde silahla yakalanan şüphelilerden 3’ü tutuklandı.Tutuklanan asker E. T’nin ifadesinde, "Ben hırsızlık için oradaydım. Herhangi bir suikast için orada değildim"dediği öğrenildi.

  Geçtiğimiz Cuma günü Başakşehir’de bulunan adliye lojmanları önünde eylem hazırlığında olan yasadışı bölücü terör örgütü mensubu olduğu iddia edilen 2 kişi ile bu kişileri eyleme azmettirdiği öne sürülen 4 kişi gözaltına alınmıştı.

  Aralarında asker E. T’nin de bulunduğu 6 şüpheli, bu sabah emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler soruşturma savcısı Ercan Şafak tarafından sorgulandı. Şüphelilerden 3’ü savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

  TEHDİT VE ATEŞLİ SİLAH KANUNUNA MUHALEFET’ SUÇLAMASIYLA TUTUKLANDILAR

  Şüpheliler er E.T, O.S ile A.S tutuklama istemiyle İstanbul nöbetçi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi. Nöbetçi hakim karşısına çıkan şüphelilerden er E.T ile O.S ‘tehdit ve ateşli silah kanununa muhalefet’ suçlamalarıyla, şüpheli A.S başka bir terör örgütü davasından yakalama kararı bulunduğu için tutuklandı.

  ŞÜPHELİ ER: "HIRSIZLIK İÇİN ORADAYDIM"

  Tutuklanan şüpheli er E. T’nin sorgusunda hırsızlık için oraya gittiğini söylediği, ifadesinde, "Ben hırsızlık için oradaydım. Herhangi bir suikast için orada değildim"dediği öğrenildi.

  ŞÜPHELİ O.S: AVUKAT KADIN DAHA ÖNCEDEN DAVAMA BAKIYORDU

  Tutuklanan O.S’nin ise, "Bahse konu olan savcının kızı avukat hanım benim avukatımdı. Benim daha önceki bir davama bakıyordu. Aramızda hem para hem gönül ilişkisi vardı. Bir süre önce aramız bozuldu. Bu nedenle böyle bir olayla karşı karşıya kaldığımı düşünüyorum"diye ifade verdiği belirtildi.

  EMNİYETTEN AÇIKLAMA YAPILMIŞTI

  Söz konusu şüpheliler ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden bugün yazılı açıklamada yapılmıştı. Açıklamada, "Başakşehir’de bulunan adliye lojmanları önünde eylem hazırlığında olan yasadışı bölücü terör örgütü mensubu 2 kişi ile bu kişilere eyleme azmettiren, yardım ve yataklık eden 4 kişi olmak üzere toplam 6 kişi, 25 Şubat günü yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin üzerinde ve evlerinde yapılan aramada tabanca, şarjör ve 8 mermi ele geçirildi" denilmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı