Gündem Haberleri

  'Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim'

  Sefa ÖZKAYA/İSTANBUL
  11.04.2016 - 21:46 | Son Güncelleme:

  Meclis’te fezlekeleri bulunan HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarıyla ilgili tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim ya... Parlamento, fezlekeleri takip bürosu değil. Bir an önce halledilmesi gerekir. Suçlu olan bedelini öder” dedi.

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Meclis’te kimin fezlekesi varsa yargıya taşınması için dokunulmazlığın kaldırılması gerektiğini belirterek, “Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim ya” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı’ndaki konuşması sırasında salonda bulunanların, “Meclis’te terörist istemiyoruz” sloganları üzerine dokunulmazlıkla ilgili olarak şunları söyledi:

  VEKİLLİĞİN BİTMESİNİ NASIL BEKLERİM

  “Onun için dokunulmazlıkların kaldırılmasını gündeme getiriyoruz. Dokunulmazlıkların kaldırılması deyince, ‘Milletvekillerine dokunulmazlık kalksın’ gibi bir şey anlıyorlar. İşin aslı bu değil. Ya, kimin fezlekesi varsa o fezleke ile ilgili sürecin hemen yargıya taşınması anlamında. Suçun varsa yargılanacaksın kardeşim. Ben senin milletvekilliğinin bitmesini nasıl beklerim ya... Bu kadar olaylar olacak, sen terör örgütüne silah taşıyacaksın arabanla, tabutlarla silah taşıyacaksın, ee ondan sonra... Hani ‘Dokunulmazlıklar kalksın’ diyordun, şimdi ne oldu? Niye geri vitese taktın? Ana muhalefet bakıyorsun şu anda ipe un seriyor. Diğerleri ipe un seriyor. Niye seriyorsunuz? Bakın 550 fezleke var. Herhalde burası parlamento, fezlekeleri takip bürosu değil. Bir an önce bu işin halledilmesi gerekir. Ve bu halledildikten sonra da suçlu olan bedelini öder. Ve burada siyaset bana göre bu fezlekelerin önünde bariyer oluşturmamalıdır, bu işin önü açılmalıdır. Nereye? Yargıya. Yargı gereğini yapsın. ”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı