Gündem Haberleri

  Deniz Polat'ın esrarengiz ölümü

  İHA
  09.04.2016 - 10:05 | Son Güncelleme:

  Adana'da silahla yaralandıktan sonra hastanede hayatını kaybeden suç makinesi Deniz Polat'ı hastaneye getirdiği belirlenerek gözaltına alınan 5 kişi adliyeye sevk edildi. Zanlıların polise verdiği ifadelerinde, Deniz Polat ile Turgay A. arasında tabanca tartışması çıkınca Deniz Polat'ın elindeki tabancayı 'Bir daha elime tabanca almayacağım' diyerek yere fırlatınca tabancanın ateş alması sonucu yaralandığını söyledikleri öğrenildi.

  Edinilen bilgiye göre, olay, 6 Nisan 2016 tarihinde Yüreğir İlçesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Deniz Polat (25), Furkan A. (19) Tugay A. (23), Mehmet Ş.(19) Tahsin Görkem Z. (23) ve Salih E.(25) ile birlikte sohbet etmeye başladı. Bir süre sonra Deniz Polat, arkadaşlarının yanından ayrılmak için hareketlendi. Bu sırada Tugay A., Deniz Polat'ta bulunan tabancasını geri istedi. Silahı vermemekte direnen Deniz Polat  ile Tugay A. arasında tartışma çıktı.

  Sinirlenen Deniz Polat, “Al tabancanı senin olsun, bir daha elime tabanca almayacağım” diyerek tabancayı yere fırlattı. Yere çarpan tabancanın ateş alması sonucu Deniz Polat, karnından yaralandı. Deniz Polat'ın kanlar içinde yere yığıldığını gören arkadaşları hemen otomobile bindirip hastaneye götürdü. 

  Başta hırsızlık olmak üzere 30 kaydı bulunan ve 5 ayrı suçtan da aranan Deniz Polat'ın polise yakalanmaması için arkadaşları isminin Salih Efeoğlu olduğunu söyledi. Polat ameliyata alınırken arkadaşları hastaneden kaçtı.

  Deniz Polat, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Yaralı şahsın Deniz Polat olduğunu belirleyen polis, yaptıkları çalışmalar sonucunda Deniz Polat’ı hastaneye getiren ve sahte isim veren 5 kişiyi gözaltına aldı. Şüphelilerin 5’i de emniyetteki ifadelerinde Polat’ın tabancasını sinirlenerek yere attığı tabancanın ateşlenmesi sonucu öldüğünü söylediler. Polisler ayrıca silah üzerinde yaptıkları incelemede kabza ile horozun darbe sonucunda hasar gördüğünü ve iddia edilen zeminde de küçük çukur oluştuğunu belirledi.
  Şüpheliler “Silahla adam öldürmek” suçundan adliyeye sevk edildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı