Gündem Haberleri

  Suç makinesi gece baskınıyla kıskıvrak yakalandı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  04.01.2018 - 13:14 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’te, galerici Savaş Cengiz’in öldürülmesinin de arasında bulunduğu 2 cinayet, 1 yaralama, uyuşturucu ticareti, silahlı tehdit suçlarıyla birlikte 14 suçtan hakkında yakalama kararı bulunan, ayrıca 6 yıl 3 ay 25 gün kesinleşmiş hapis cezası da olan 31 yaşındaki İbrahim Halil Doğruer, Gaziantep Cinayet Büro ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalandı. Polis, Doğruer’in PKK sempazitanı olduğu yönünde bilgilere ulaşırken, yakalanmamak için sürekli adres ve kılık değiştirdiğini belirledi.

   Gaziantep’in tanınmış galericisi Savaş Cengiz, 21 Nisan 2017 akşamı lüks aracının içinde kaleşnikoflu saldırıya uğradı. Yanına yaklaşan bir aracın içindeki kişilerce ateş açılan Cengiz başına isabet eden kurşunlarla hayatını kaybetti.

  Suç makinesi gece baskınıyla kıskıvrak yakalandıOlay yerinde 39 mermi kovanı bulundu. 13 Kasım 2017 günü, Doğan Taşçı tabanca ile vurularak ağır yaralandı. 12 Aralık 2017 gecesi ise Fehmi Amaç evinde kaleşnikofla vurularak öldürüldü. Saldırının düzenlendiği evdeki güvenlik kamera kayıtlarının bulunduğu hard disk sökülmüş halde sokakta bulundu.

  Gaziantep polisi  3 saldırıyı  da İbrahim Halil Doğruer’in gerçekleştirdiğini belirledi. 31 yaşındaki Doğruer’in yakalanmamak için sürekli adres ve kılık değiştirdiği belirlendi.

  Ekipler, yürüttüğü çalışmada Doğruer’in Gaziantep Beydilli Mahallesi'nde bir evde gizlendiği yönünde bilgi aldı. Ev takibe alındı. Doğruer’in evde olduğu belirlenince dün gece 22.00 sıralarında Özel Harekat Timleri ile birlikte eve girildi. İbrahim Halil Doğruer yakalandı, üzerinden C.G adına düzenlenmiş sahte kimlik çıktı. Doğruer’i evde gizlediği ve delilleri kararttığı belirlenen N.A’da gözaltına alındı. Evde yapılan aramada Glock tabanca ve 58 mermi ele geçti. Doğruer’in karıştığı olaylardaki suç delillerinin elde edilmesi için bağlantılı adreslere düzenlenen operasyonlarda 1 adet Thomson tabanca, 37 mermi, 2 gram uyuşturucu ele geçti. Doğruer ve N.A, emniyette sorguya alındı.

  Doğruer’in, 2 cinayet ve yaralama olayıyla birlikte, uyuşturucu ticareti yapmak, kullanmak, silahlı tehdit, mala zarar verme, sahtecilik gibi 14 suçtan arandığı belirtildi. Doğruer’in karıştığı suçlardan hakkında 6 yıl 3 ay 25 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunuyor. Polis, Doğruer’in PKK sempazitanı olduğuna yönelik bulgulara da ulaştı.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (04.01.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı