GeriGündem Şubede bekleyen vatandaşın da parası gitti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şubede bekleyen vatandaşın da parası gitti

İstanbul Üsküdar’da bir banka şubesine gelen silahlı soyguncu, vezneden ve o sırada işlem yapan vatandaştan toplam 16 bin lira çalarak kaçtı. Soyguncu aranıyor. Ancak bu ilginç soygunda önemli bir fark var. Vatandaşın çalınan parası güvence altında mı? Yoksa sıradan bir gasp olayı olarak mı değerlendirilecek. Hurriyet.com.tr konuyu uzmanlara sordu.

Polis, eşgali 1.80-85 boylarında ve esmer tenli olarak tarif edilen soyguncuyu yakalamak için çalışma başlattı. Görgü tanıkları soyguncunun bankaya girdiği sırada el parmaklarının tamamının bandajla kaplı olduğunu söyledi.

UZMANLAR HURRIYET.COM.TR'YE KONUŞTU

Konuyla ilgili bilgi veren Türkiye Bankalar Birliği avukatları, şube içinde gerçekleşen soygunların hukuki açıdan ayrıca incelenmesi gerektiğini belirtti.  Bu incelemede işlemin başlayıp başlamadığı, mülkiyetin kimde olduğu, banka personelinin bir hatası olup olmadığı gibi durumlar değerlendiriliyor.

Şube içerisinde bekleyen müşterilerin uğradığı maddi zararlar her zaman bankaların sorumluluğunda olmuyor. Kısacası bankada bir soygun esnasında çalınan para müşterinin mülkiyetinde ise bu kayıptan bankalar sorumlu değil.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle