Gündem Haberleri

  Sualtı ödülleri verildi

  Hürriyet Haber
  07.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SUALTI Araştırmaları Derneği’nce düzenlenen 3'üncü Geleneksel Sualtı Araştırma ve Bilim Ödülleri, törenle sahiplerine verildi.

  Bilim Kurulu Araştırmacı Kurum Ödülü'ne, dalgıçlık eğitimi veren TÜRKDIVE, Türkiye’de dalış güvenliğinin artırılması yönündeki çalışmalarından dolayı değer görüldü. Bilim Kurulu Hizmet Ödülü ise Türk deniz ticareti tarihi kanusundaki çalışmaları nedeniyle Orhan Kızıldemir ile Türkiye’de sünger dalgıçlarının eğitilmesine yönelik çalışmalarından dolayı Baskın Sokulluoğlu ile Tosun Tezen’e verildi.

  Bilim Kurulu Araştırmacı Kişi Ödülü'nü, Türkiye’de koloni halinde üreyen deniz kuşlarıyla ilgili çalışmalarından dolayı Sühendan Karauz, Bilim Kurulu Araştırma Teşvik Ödülü'nü ise sualtı canlılarıyla ilgili çalışmaları nedeniyle Murat Bilecenoğlu kazandı. SAD Yönetim Kurulu Özel Ödülü de dünya bayanlar serbest dalış rekorunu kıran Yasemin Dalkılıç’a verildi. Antrenmanı nedeniyle törene katılamayan Dalkılıç’ın ödülü, kendisine ulaştırılmak üzere SAD 2'inci Başkanı Cem Kıraç’a verildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı