Gündem Haberleri

  Su testisi su yolunda kırılır

  Hürriyet Haber
  03.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'den siyaset adamları, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in öldürülmesini yorumladı

  - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül:Bu şunu gösteriyor; teröristler ve terör örgütlerinin başlarının sonu, eninde sonunda canlı veya cansız ele geçirilmektir. Dünyanın en tehlikeli ve sofistike başının da bu şekilde ele geçirilmiş olması, herkese ibret vesilesi olmalı. Büyük memnuniyetle karşılıyorum.
  - TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin:Su testisi su yolunda kırılır. Terörle hiçbir yere varılamayacağını akıl sahibi herkes kabul eder. Tabii, ismini zikrettiğiniz kişinin de ölü olarak yakalanmış olması terörle bir yere varılamayacağını bir kez daha vurgulanması açısından önemlidir.
  - Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç: 11 Eylül saldırısının El Kaide örgütüyle bağlantılı olduğu iddia edildiğine göre, bunun üzerinden 10 yıl geçmesine bugüne kadar niçin müsamaha edilmiş veya göz yumulmuştur? Bunlar da kamuoyunda tartışılacak hususlardır. Ancak gelinen sonuç umarız ki bundan sonra hiçbir terör amaçlı yapılanan örgütün başıyla, sonuyla, içindekiyle, destekleyenleriyle yaşamaması, güçlenmemesi ve barışı tehdit etmemesi.
  - İçişleri Bakanı Osman Güneş: Ülkemiz açısından, iç güvenlik açısından bizim için büyük bir tehdit unsuru olduğunu biliyoruz. Yakın geçmişte El Kaide’ye karşı yaptığımız ve çok iyi sonuçlar aldığımız operasyonlar oldu. Terörle mücadele konusunda herkes üzerine düşen görevi noksansız yapmalı.
  - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül: Temenni ediyorum ki, bütün dünyanın Ladin’e karşı yaptığı ittifak, Türkiye’nin de başında bulunan teröre karşı aynı şekilde yapılır.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı