Gündem Haberleri

  Stüdyoda kaza: 15 yaralı

  Ümit TÜRK - Zeki GÜNAL - Hasan YILDIRIM - İSTANBUL DHA
  25.02.2014 - 15:54 | Son Güncelleme:

  Ayazağa'nda bulunan bir film stüdyosundaki reklam çekimi sırasında çökme meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. İlk belirlemelere göre 15 kişi yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı.

  Olay, Ayazağa Cendere Yolu’nda saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Reklam filmi çekimi sırasında stüdyonun platformu çöktü. Çökmesi sonucu çok sayıda kişi platformun altında kaldı. Yaralı çalışanlar, iş arkadaşları tarafından sıkıştığı yerden kurtarıldı. Olayın ardından çok sayıda itfaiye ve ambulans olay yerine sevk edildi. Yaralılara ilk müdahalesi olay yerinde yapıldı. Yaralılar ambulanslarla Baltalimanı Hastanesi, GOP Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma hastanelerine kaldırıldı.

  Figüranlık yaptığını belirten bir kişi olayı şöyle anlattı: “Reklam filmi için gelmiştik. Bizi 10 metrelik demirlere tırmandırdılar. Demiri sağlam yapmamışlar. Herkes düştü. Yaklaşık 15 kişi yaralı. Ağızları burunları patlamış. Gelen arkadaşların hepsi figüran. 3 kuruş paraya çalışıyorlar. Kamu spotu için çekim yapıyorlardı.” ifadelerini kullandı.

  STÜDYODAN AÇIKLAMA

  Kaza üzerine olayın yaşandığı stüdyodan açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

  25 Şubat 2014 tarihinde saat 15:30 sularında platomuzun B bölümünü reklam filmi çekimi için kiraya verdiğimiz yapım şirketinin reklam filmi çekimi sırasında kurmuş oldukları platformun en alt kısmının kırılması sonucu 29 kişi hafif şekilde yaralanmıştır. Şirketimizin söz konusu üzücü olayın meydana gelmesinde herhangi bir dahli veya ihmali söz konusu değildir. Kazanın meydana gelmesine sebebiyet veren platform, platomuzu kiralayan şirket tarafından dışarıda yaptırılarak kiralama yapılan alana kurdurulmuştur. Kiralama yapılan plato içerisindeki tüm çalışma ekip, malzeme temini vs. ile organizasyonun yapılması, gerekli tedbir ve önlemlerin alınması kiracı şirket sorumluluğundadır. Hal böyle olmakla birlikte şirketimiz olayın haber alınması akabinde yaralıların hastanelere sevki için gereğini yapmış sağlık kuruluşlarına sevklerini sağlamıştır. Yaralılardan sadece bir kişinin omzunun çıktığı kalan yaralılar içerisinde herhangi bir kırık veya daha ciddi boyutta bir yaralanma olmadığı, ayakta tedavi ile giderilebilecek sıyrıkların olduğu ilgililerce tarafımıza bildirilmiştir.
  Tüm yaralılara şirketimiz adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı