Gündem Haberleri

  Stratejide görüş ayrılığı

  Hürriyet Haber
  15.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Küskünlerin isyan hareketine Meclis'e gelmeyerek örtülü destek veren CHP'de, izlenecek strateji konusunda görüş ayrılığı çıktı.

  CHP yönetiminde, içinde Genel Sekreter Adnan Keskin'in de bulunduğu bir grubun, Meclis'e girerek hükümetle birlikte küskünlere karşı hareket edilmesini savunduğu öğrenildi. Buna karşılık Genel Başkan Deniz Baykal'ın da içinde bulunduğu bazı yöneticiler ise ‘Biz karışmayalım ne halleri varsa görsünler’ politikasını savunuyor.

  CHP'nin yarın yapılacak Meclis toplantısı öncesi, grubunu toplayarak küskünler hareketine karşı izleyeceği stratejiyi netleştirmesi bekleniyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Kumbaracıbaşı, seçimlerin ertelenmesine karşı olduklarını belirterek, Hürriyet'e, ‘‘Küskünler ciddi bir sayıya ulaştı. İşleri kolay değil. Ama seçimi kesinlikle erteleyemezler de diyemiyorum’’ dedi.

  BELAYI ONLAR AÇTI

  Kumbaracıbaşı, CHP'nin gerekirse Meclis'e girip küskünlere karşı tavır alabileceğini belirterek; ANAP ve DYP liderlerine, ‘‘Bu belayı onların tavırları açtı. Şimdi onlar temizlesin’’ dedi. Kumbaracıbaşı şöyle konuştu:

  ‘‘Liderler eledikleri milletvekillerinin isyanına neden oldular. Bu nedenle isyan bizi ilgilendiren bir olay değildir. Başlarının her sıkışmasında, CHP gelsin bizi kurtarsın diyorlar. İşler düzeldiğinde de CHP'yi kötü çocuk ilan ediyorlar. Pisliklerini kendileri temizlesin.’’  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı