Gündem Haberleri

  Stinger için mevzi kazılıyor

  Reşit ÇELEBİOĞLU/KİLİS (DHA)
  03.07.2012 - 10:56 | Son Güncelleme:

  Kilis’te Suriye sınırındaki Öncüpınar Sınır Karakolu’na konuşlandırılan 'Atılgan' ve 'Zıpkın' modeli Stinger füze bataryaları için mevzi kazılıyor. Sınırın sıfır noktasında iki iş makinesi tepelik alanda araziyi düzeltmeye başladı.

  STİNGER İÇİN MEVZİ KAZILIYOR / WEB TV

  29 Haziran’da Gaziantep 5’inci Mekanize Zırhlı Tugayı General Ataman Kışlası’ndan çıkan 'Atılgan' ve 'Zıpkın' modeli Stinger füze bataryalarının yerleştirilmesinin ardından, füze rampaları Suriye’ye çevrilmişti. Füzelerin konuşlandırılmasından bir gün sonra Adana 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı ile Gaziantep 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş sınır karakolunda denetlemelerde bulundu.

  Bu sabahtan itibaren 2’nci Hudut Taburu’na bağlı Öncüpınar Sınır Karakolu’nda bir dozer ve bir kepçe arazi düzeltme çalışmasına başladı. İş makinelerinin tepelik alanda 'açık hedef' konumundaki füze bataryalarının mevziye alınması için kazı yaptığı belirtildi. Mevzilerin tepelik alanda Suriye tarafından görünmeyecek şekilde kazılması dikkat çekti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı