Gündem Haberleri

  Star TV Doğan Grubu'nun

  Hürriyet Haber
  26.09.2005 - 12:34 | Son Güncelleme:

  Star TV Doğan Grubunun

  Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun satışa çıkardığı Star Medya Grubu şirketlerinden Star TV ihalesinde en yüksek telifi 306 milyon 500 bin dolarla Işıl TV ( Doğan Grubu) verdi. Muhammen bedeli 155 milyon dolar olarak belirlenen Star TV ihalesine, Ciner TV ve Radyo, CGS TV ve Radyo Yayıncılığı (Kanada-Global ortaklığı), Işıl Televizyon Yay. (Doğan Grubu), Atlantik Basın Yayın (Nurol-Torunlar) katıldı. Daha önce başvuru yapan Etik yayıncılık, belgeleri eksik olduğunu için Star TV ihalesine katılamadı.4 şirketin kapalı zarf usulü teklifleri alındı. İhalede açık artırma  156 milyon dolardan  başladı. İhalede çekişme CGS ve Doğan arasında yaşandı. Açık artırma bölümünde 300 milyon dolar geçildiğinde Ciner Grubu ihaleye dahil olduve 306 milyon 250 bin dolar teklif etti. Ciner bu teklifin ardından mola aldı. Beş dakika aranın ardından yeniden başlayan ihalede son teklifi Işıl TV 36 milyon 500 bin dolarla verdi. Böylece Doğan Grubu'na bağlı Işıl TV, Star TV'ye 306 milyon 500 bin dolarla en yüksek teklifi vermiş oldu.

  İhale, Fon Kurulu'nun onayıyla sonuçlandırılacakPEŞİN ÖDEME DÜŞÜNÜLÜYOR

  Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Soner Gedik, Star TV'de izleyiciye her alanda yenilik getireceklerini belirterek "Türkiye için iyi oldu. Detaylı açıklamayı Doğan Meydan Gruubu başkanı Mehmet Ali Yalçındağ öğleden sonra yapacak" dedi..

  Gedik, bir soru üzerine ihale bedelini peşin ödemeyi düşündüklerini açıklayarak Kral TV ve Kral radyo ihalelerine katılacaklarını söyledi.

   (Hürriyetim)

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı