GeriGündem SSK-SGK prim günü sorgulama nasıl yapılır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SSK-SGK prim günü sorgulama nasıl yapılır?

SSK-SGK prim günü sorgulama nasıl yapılır?

SGK kurumu altında sigortalı olan bireyler sigortalılık durumları hakkında bilgi almak için farklı uygulamalardan yararlanabiliyor. SSK-SGK sorgulamanın nasıl yapıldığını merak edenler için detaylı bir içerik hazırladık. SSK- SGK sorgulama yapmak istiyorsanız E- Devlete girerek prim gününüzü öğrenebilirsiniz.

SGK kurumu altında sigortalı olan bireyler sigortalılık durumları hakkında bilgi almak için farklı uygulamalardan yararlanmaktadırlar. Bu yönde araştırmalar için SGK bürolarından bilgi alınabildiği gibi internet üzerinden de bu yönde dokümanlara ulaşmak mümkündür. Bu işlem için e-devlet şifresi uygulaması ile ya da sadece kimlik no ile sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. SGK gün dökümünde bu yönde en çok başvuru yapılan uygulamalardır. Sigortalı bu uygulama sayesinde sigortalılık bilgilerine ulaşabilir ve prim ödemeleri hakkında bilgi sahibi olabilir. E devlet şifresi uygulamaları sayesinde de bu işlem gerçekleştirilebilmektedir. SGK esgm bağlantısını kullanarak aşağıdaki link üzerinden de SGK gün dökümüişlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem için verilen linki tıklamak ve açılacak sayfa üzerinden belirtilen boşluklara istenilen kişisel bilgilerin eksiksiz bir biçimde kodlanması yeterli sayılmaktadır.

SGK 4 A HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

SSK-SGK prim günü sorgulama nasıl yapılır


SGK hizmet dökümü sigortalının güncel bilgilerine ulaşabilmesine imkan sağlayan dokümandır. İster 4A sigortalısı olsun ister 4B sigortalısı ya da GSS sigortalısı, bunların tamamı sigortalılık bilgilerinde bu doküman sayesinde ulaşmaktadır. Bu belgede sigortalının prim borç bilgisine ulaşabilir, ne kadar primi gün ödemesi gerektiğini inceleyebilir, emeklilik için ihtiyaç duyulan şartların gerçekleşip gerçekleşmediği hakkında bilgi sahibi olabilirler. SGK dökümü almak için SGK bürolarına başvuru yapılabilir ya da internet üzerinden hızlı ve konforlu bir şekilde bu dokümana ulaşılabilir. Yukarıda verilen link üzerinden SGK sayfasına ulaşan sigortalı açılan sayfada kendisinden istenilen bilgileri belirtilen boşluklara doldurması ile birlikte bu yönde araştırmalarını gerçekleştirebilir.

SSK HESAPLAMA
SSK hesaplama işlemi sigortalının kısa sürekli ya da uzun süreli sosyal haklarından yararlanıp yararlanamayacağını sorgulama sistemidir. Genellikle emeklilik tarihi hesaplama işlemlerinde kullanılan bu uygulama sigortalının daha ne kadar prim ödemesi gerektiği konusunda fikir sahibi olmasına yardımcı olmaktadır. Bu tür hesaplamalar bir müddet öncesine kadar SGK bürolarından yapılabiliyorken, günümüzde teknoloji uygulamaları ile bu tür araştırmaları ev ortamında dahi gerçekleştirmek mümkün olmaktadır. Bu gibi sorgulama işlemleri için SGK kurumunun resmi internet sayfasından araştırma yapılabilmektedir. Ancak SGK kurumunun sayfasına olan ilgiden dolayı yığılmalardan kaynaklanan aksamalar yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki link üzerinden de SGK hesaplama işlemleri yapılabilmektedir. Bunun için linke tıklamak ve açılan sayfa üzerinden istenilen sigortalı bilgileri belirtilen boşluklara kodlanması ve sorgula hesapla tuşuna basılması yeterlidir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle