Gündem Haberleri

  Spora kâbus gibi çöktüler

  Hürriyet Haber
  26.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Partisinin Meclis Grup toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “AKP zihniyeti, kâbus gibi Türk sporunun üzerine çökmüş, burada da yandaşlığı ve tarafgirliği attığı adımlarla belirginleştirmiştir” dedi.

  CHP ile AKP’nin çizdiği siyaseti de eleştiren Bahçeli özetle şunları söyledi:

  Tunus’u düşün

  - “AKP’yle daha fazla gidilemeyeceğini anlayanlar, iktidar kervanından kafileler halinde ayrılmaya başlamışlardır. Milletimizin büyük çoğunluğu artık kararını vermiştir, ancak bunu halihazırda belli etmemektedir. Tunus üzerine hepimizin iyi düşünmesi gerekmektedir. Cumhurbaşkanının, ülkesini terk etmek zorunda kalması ibretlik bir hadise olmuştur. Haramiliğin ve yandaşları kayırmanın nelere mal olacağı bu vesileyle ortaya çıkmıştır.

  Seviye yoksunu

  - Başbakan hoşgörüyle birlikte tevazunun kendisine ne kadar yabancı olduğunu her fırsatta ispatlamaktadır. Kaba ve seviye yoksunu yaklaşımları tesadüf olarak görülmemeli. AKP zihniyeti, kâbus gibi Türk sporunun üzerine çökmüş, burada da yandaşlığı ve tarafgirliği attığı adımlarla belirginleştirmiştir. Çocukluğunda, mahalle aralarında kağıttan toplarla oynadığını ifade eden Başbakan, yetişkinliğinde de Türk milletinin sinir uçlarıyla oynamış ve tahrip etmiştir. Başbakan sporda da hükümet etme gücüyle siyasetin merkezine çekmek için her şirret yolu denemiştir.

  Rızık parası mı

  - Tribünde alacaklı gibi oturan Başbakan, Galatasaray taraftarı kardeşlerimizin tepkisini olgunlukla karşılamak yerine stadyumu terk etmiş ve sinirlerine yine hakim olamamıştır. İleri demokrasinin sözde savunucularının çirkin maskesi Türk Telekom Arena Stadyumu’nda bir kez daha yerlere düşmüştür. Başbakanın, milletimizi borçlu, kendinizi alacaklı olarak görmesi ise en büyük densizliktir. ‘Stadyumu ben yaptım, tâbi olun’ diyen çürümüş ve alçalmış zihniyetin iyi niyetinden, âlicenaplığından bahsedemeyiz. Başbakan’ı övmeyen, minnet duymayan, şükran gösterileri yapmayan ve sözüm ona lütfettiği yardımlardan dolayı el etek öpmeyen kim varsa organize işlerin bir parçasıdır. Sanırsınız ki Başbakan Erdoğan servetinden ayırdığı paralarla ya da çocuklarının rızkından keserek stadyum yapılmasına katkı sağlamıştır.

  Oynak ve kaynak

  - AKP ile CHP arasındaki ‘oynak ve kaynak’ tartışmaları çapsızlığın hangi seviyelere ulaştığını ispat etmiştir. Birbirini tamamlayan bu iki partinin, aynı amaçlara hizmet ettikleri gözlerden kaçmayacaktır. Tek başına iktidar olma şansını elde edemeyecek olan bu iki parti, seçimden sonra koalisyon kurmanın altyapısını oluşturmaya kendilerini adamışlardır. Anamuhalefet liderinin kılıktan kılığa giren siyasi mesajlarıyla, Erdoğan’ın değişken ve tutarsız sözleri örtüşmektedir.

  CHP-PKK paralel

  - Aklına geleni söylemek AKP ve CHP genel başkanlarının ortak özellikleridir. CHP’nin PKK tezlerini savunan bir anlayış içinde olması savrulmadır. Bugünkü CHP’nin neresi aziz Atatürk’ün kurduğu partiyle benzerlik taşımaktadır? AKP’yle CHP aynı sahnede buluşmuşlar, önde kavga ederken, arkada el ele Türkiye’nin geleceğini karartmanın meşum planlarını yapmaya başlamışlardır. Artık önümüzdeki süreçte AKP, CHP ve PKK’nın tavırlarında paralellik olacağını söylememiz yanlış olmayacaktır.”

  Randevu almadı

  Bahçelİ, bir gazetecinin “Prof. Dr. Yalçın Küçük’ün sizden yardım talep ettiği, Ergenekon sanıklarından Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın MHP’den aday gösterilmesi iddiaları var. Böyle bir şey söz konusu mu?” sorusuna “Sayın Küçük’ün bizden bir randevu talebi olmadı. Bu konuyu basından takip ediyoruz” yanıtını verdi. Bahçeli, sözlerinin Haberal için de geçerli olduğunu bildirdi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı