Gündem Haberleri

  SP'den su zammına dava

  A.A
  11.08.2009 - 17:03 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresince (İSKİ) yapılan su zammının “iptali ve yürütmenin durdurulması” istemiyle mahkemeye başvurdu.

  Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Sadıkoğlu, beraberinde bir grup partiliyle geldiği İstanbul Bölge İdare Mahkemesine dava dilekçesini sundu.

  Dilekçenin verilmesinin ardından açıklama yapan Sadıkoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 16 Temmuz 2009 tarihinde yaptığı oturumda, suya yüzde 15'e varan oranlarda zam yapıldığını belirterek, verilen kararın tüm İstanbulluları mağdur ettiğini savundu.

  Sadıkoğlu, ülkenin ekonomik koşulları gözetilemeden bir artış yapıldığını ifade ederek, “Barajlarda yoğun yağışlar sonucu oluşan fazla suyun boşa akıtılacağına vatandaşa ücretsiz olarak verilmesi gerektiği yönünde bir önerge götürdük. Önergemiz reddedildiği gibi bir de İSKİ'nin su zammı kabul edildi” dedi.

  İSKİ'nin kar elde etmek için kurulmuş bir iktisadi teşekkül olmadığını belirten Sadıkoğlu, faaliyetlerinde sosyal devlet ilkesini gözetmesi gerektiğini kaydetti.

  Yapılan su zammı incelendiğinde pek çok yönden hukuka aykırı olduğunu iddia eden Sadıkoğlu, “İSKİ tarafından yapılan su zammının iptalini ve yürütmenin durdurulmasını istediklerini, bu amaçla dava dilekçesini İstanbul Bölge İdare Mahkemesine sunduklarını” söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı