Gündem Haberleri

  SP’ye asker resimli sanal darbe

  Hürriyet Haber
  02.01.2002 - 01:43 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi'ne karşı 2 ayrı site ile faaliyet gösterdiği internette sanal darbe yapıldı. SP adına açılan bir sitede Atatürk fotoğraflarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) tatbikat ve operasyon görüntüleri yer aldı.

  SP yöneticileri partinin kuruluşu aşamasında internette ‘sp.org’ ve ‘saadet.org’ adlarıyla 2 siteyi parti adına tescil ettirdi. Ancak partililer, internette bu 2 sitenin yanısıra ‘saadetpartisi.org’ adıyla başka bir sitenin daha varlığını keşfetti. Bu sitenin Atatürk'ün resmi ve ‘Atam izindeyiz’ sözüyle açılıp, site içinde SP'ye ilişkin tek söz ve işaret olmaması dikkat çekti. Sitede Atatürk fotoğraflarının altında Türk Kara, Deniz, Hava kuvvetleriyle özel birliklerin büyük boy görüntüleri yer aldı. Atatürk'ün 10'uncu Yıl Nutku tam metin olarak yayınlandı. Siteyi gören partililer, SP yöneticilerini arayarak bilgi istediler.

  SP yöneticileri ise ‘‘Belli ki birileri uğraşmış ve sanal ortamda da olsa bizimle mücadeleye girişmiş. Ama kim oldukları belli değil. Herhalde TSK, bizim adımıza bir site açmaz’’ dediler.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı