Gündem Haberleri

  SP: Erdoğan kararı tartışmalı

  Hürriyet Haber
  15.01.2002 - 14:28 | Son Güncelleme:

  Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anayasa Mahkemesi'nin, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili kararının tartışmalı bir karar olduğunu savunarak, "Kararı muğlak bırakmaksızın TBMM bu konuyu ele almalı. 312. madde ile ilgili düzenleme yapılmalı" dedi.

  Malta Köşkü'nde gazetecilerle sohbet toplantısı yapan Kurtulmuş, bir gazetecinin sorusu üzerine Anayasa Mahkemesi`nin, AK Parti Genel Başkanı Erdoğan hakkındaki kararına ilişkin şunları söyledi:

  "Türkiye'nin en önemli sorunlarından bir tanesi, tam demokratik bir siyasal sistemi kuramamış olmasıdır. Bunun çok temel bir şartı var. Kimsenin önü birtakım yasalarla, birtakım engellerle siyasete kapanmasın. Hiç kimseye de birtakım ayrıcalıklar tanınmasın. Dolayısıyla Sayın Erdoğan'ın Türkiye`de siyaset yapan bir kişi olarak önü kapanmamalı, Türkiye'deki tüm siyasiler gibi açık ve net olarak eşit, adil bir siyasal yarışın içinde yer almalıdır.

  Anayasa Mahkemesi`nin Erdoğan ile ilgili kararı tartışmalı bir karar. Sonuçlarının ne olduğu çok açık olmayan bir karar. Ama kararı muğlak bırakmaksızın TBMM bu konuyu ele almalı. 312. madde ile ilgili düzenleme yapılmalı."

  Kurtulmuş, "kapatılan FP'den seçilen belediye başkanlarının hala bağımsız kaldıklarının" hatırlatılması üzerine de, meseleyi siyasi yarış olarak görmediğini, belediye başkanlarının milli siyaset anlayışı doğrultusunda hizmetlerine devam etmeleri gerektiğini kaydetti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı