Gündem Haberleri

  SP: Erbakan devreye girebilirdi

  Hürriyet Haber
  09.01.2002 - 16:24 | Son Güncelleme:

  SP Grup Başkanvekili Yasin Hatiboğlu, Suudi Arabistan`da Osmanlı döneminden kalma Ecyad Kalesi`nin yıkılmasıile ilgili olarak, ``Bir talepte bulunulsa idi, tahmin ediyorum Erbakan oradaki dostlarını da devreye sokabilirdi`` dedi.

  SP Grup Başkanvekili Yasin Hatiboğlu, Dışişleri Bakanı İsmail Cem`in dünyayı bu kadar gezmesine rağmen dış politikada başarılı olamadığını, son olarak Suudi Arabistan`daki Ecyad Kalesi`nin yıkıldığını anlatarak, hükümetin konuya ilişkin yaklaşımının fevkalade yetersiz olduğunu söyledi.

  ERBAKAN`IN DEVREYE GİREBİLİRDİ
     
  Hatiboğlu, ``Bu konuda Suudi Arabistan`da dostları olduğu bilinen Erbakan`ın devreye girmesi sözkonusu olabilir mi?`` sorusu üzerine, şöyle konuştu:

  "Hangi sıfatla? Siz Erbakan`ı yasaklayacaksınız, diyeceksiniz ki (otur evinde, siyaset kokan hiçbir şey söyleyemezsiniz, halk ne isterse istesin, 97 yıllarını mumla da arasa, fenerle de arasa halkın huzuruna çıkamazsınız) diyeceksiniz, ondan sonra başınız dara gelse (Erbakan bir teşebbüs etse) diyeceksiniz.

  Ben eminim Dışişleri, o haberler ilk duyulduğunda  Erbakan`dan bir talepte bulunulsa idi, tahmin ediyorum Erbakan oradaki dostlarını da devreye sokmak suretiyle, Osmanlıya olan muhabbetinden, burada Osmanlıların duyacağı üzüntüyü de bertaraf etmek için bir teşebbüste bulunabilirdi diye düşünüyorum."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı