GeriGündem Sözünü tuttu, Selin'in şiirlerini besteledi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözünü tuttu, Selin'in şiirlerini besteledi

9.5 yaşındayken yakalandığı böbreküstü kanseri yüzünden hayatını kaybeden Selin Bişkin'in hastayken yazdığı şiirler, doktoru Prof. Erol Balık tarafından bestelendi. Amatör olarak müzik çalışmaları da yapan Prof. Balık, böylece Selin'e verdiği sözü de tutmuş oldu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erol Balık, 3.5 yıl boyunca tüm imkánlarını seferber ettikleri halde Selin'i kurtaramadıklarını söyledi. O dönemde Selin'e, , şiirlerini CD haline getirme sözü verdiğini belirten Prof. Balık, ‘‘Sözümü tuttum ve Selin'in 15 şiirini besteledim. CD için de stüdyo çalışmalarına başladım. Satışlardan elde edilecek geliri, kanserli çocukların tedavisinde kullanacağız’’ dedi.

Selin'i 1998 yılında kaybettiklerini hatırlatan Prof. Balık, şöyle konuştu: ‘‘Selin, küçük yaşına rağmen çok akıllı ve hayat dolu bir çocuktu. Hastayken duygularını şiire döktü. Hepimizi duygulandıran şiirlerini besteleyeceğime söz vermiştim. 3.5 yıl boyunca, hastalığına şiirleriyle direndi. Selin'in 26 şiiri, Atadost Yayıncılık tarafından 'Sessizce' adlı bir kitapta toplandı. Üç baskı yapan kitabın satışından elde edilen gelir, kanserli çocukların tedavisinde kullanıldı.’’

SELİN ŞARKILARDA

Şiirlerin CD haline getirilmesi için uzun süre sponsor aradığını, bulamadığı için de bir arkadaşının stüdyosunda çalışmalara başladığını kaydeden Prof. Balık, CD tamamlandıktan sonra piyasaya verilmesi aşamasında da sponsora ihtiyaç duyulacağını ifade etti.

Selin'in annesi Nalan Bişkin, Prof. Dr. Erol Balık'ın, Selin'in şiirlerini CD haline getirmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, duygularını şöyle dile getirdi:

‘‘Erol Bey‘in bu davranışının beni ne kadar mutlu ettiğini anlatamam. Selin'in ölümünden bu kadar süre geçmesine rağmen hálá onu yaşatmak için çabalaması, beni de ayakta tutuyor. Selin, son anlarında şiirlerinin, doktoru tarafından şarkı haline getirilmesini istiyordu. Kızımın arzusu gerçekleşiyor. Söyleyecek söz bulamıyorum.’’


YAPMA ÇİÇEK

Yapma çiçeği sevmiyordu

Yapma çiçek ölmüştü çünkü

Gerçek çiçekti o

Ama artık öldü

Buzlar eğildi onun önünde

Yalvardı yakardı

Periler aldı götürdü

Uçarak

Ama artık cennetteydi

BEN GİTTİM SEN GİTME

Ben gittim

Sen gitme

Güneş battı

Sen batma

Yağmur karanlık

Güneşse aydınlık

Kapansın her taraf

Karanlık kalsın

Baş ucumda bir kapı

Ayak ucumda bir pencere

Bana bakar durur

Sessizce

Bu şiirin sonunu kimse bilemez

Sessizce

Yorumları Göster
Yorumları Gizle