Gündem Haberleri

  Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı

  A.A.
  17.02.2006 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 7 bin 800 kontenjan ayırdığı sözleşmeli öğretmenlik için başvuru süresi bugün başladı.

  Başvurular, Bakanlığın “http://personel.meb.gov.tr” internet adresinden yapılabilecek. Başvurularla ilgili bilgiler ve sözleşme hükümleri bu siteden öğrenilebilecek. Sözleşmeli öğretmen adaylarının 2004 veya 2005 KPSS'ye katılmış ve MEB'in branşlar bazında belirlediği taban puanın üzerinde puan almış olmaları, ayrıca bundan önceki sözleşmeli öğretmen alımı sırasında belirlenen koşulları taşımaları gerekiyor.

  İnternetteki formları dolduran adaylar, bu formları il milli eğitim müdürlüklerinde onaylattıktan sonra başvurmuş sayılacaklar. Başvuru süresi 22 Şubat Çarşamba günü sona erecek.

  Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması ya da askerlik yükümlülüğünü 30 Haziran 2006 tarihine kadar erteletmiş olması gerekiyor. Tam teşekküllü hastanelerden alınacak sağlık kurulu raporlarının yanı sıra, sağlık ocaklarından alınacak “öğretmen olur” ifadesi bulunan raporlar da geçerli olacak.

  ATAMALAR 24 ŞUBAT'TA

  Atamalar, 24 Şubat'ta bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek ve sonuçlar ile atamalara ilişkin her türlü bilgi ”http://personel.meb.gov.tr” internet adresinde açıklanacak. Görevlendirilen öğretmenler, tebligat beklemeden 27 Şubat 2006 Pazartesi gününden itibaren görevlendirildikleri eğitim kurumlarının bağlı olduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine, istenen belgelerle birlikte başvurabilecekler. Gerekli şartları taşıyan ve kendileriyle sözleşme imzalanan öğretmenler, görevlendirildikleri eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim süreci de dikkate alınarak hemen göreve başlayabilecekler.

  BRANŞLAR VE TABAN PUANLAR

  Beden Eğitimi 69
  Biyoloji 88
  Coğrafya 81
  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 70
  Fen Bilgisi/Fen ve Teknoloji 77
  Giyim/Hazır Giyim/Moda Tasarımı 76
  Görme Engelliler Sınıfı Öğrt. 50
  İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri 80
  İngilizce 50
  İş Eğitimi (Ev Ekonomisi) 50
  İş Eğitimi (İş ve Teknik) 50
  İşitme Engelliler Sınıfı Öğrt. 50
  Matematik 87
  Matematik 1 (İlköğretim) 50
  Mobilya ve Dekorasyon 72
  Müzik 59
  Okul Öncesi Öğr/Çocuk Gelişimi Öğrt. 60
  Rehber Öğretmen 50
  Resim İş/Resim 65
  Sınıf Öğretmenliği 60
  Sosyal Bilgiler 77
  Tarih 83
  Türk Dili ve Edebiyatı 77
  Türkçe 60

  ÜCRET VE DERS SAATLERİ

  Bakanlar Kurulu kararı gereğince, görevlendirilecek sözleşmeli öğretmenlere bir öğretim günü için brüt 61.80 YTL ödenecek. Öğretmenlerle yapılacak sözleşme, 30 Haziran 2006'da sona erecek. Her 6 ders saati bir öğretim günü olacak. Çalışma süresi sınıf öğretmenliği öğreticiliğinde haftada 5, sınıf öğretmenliği öğreticiliği dışındaki branşlarda 4 öğretim gününden fazla olamayacak. Bir öğretim gününün hesaplanmasında esas alınan saatlerin doldurulamaması halinde ödenecek ücretler verilen ders saati dikkate alınarak belirlenecek.

  Ödemeler ilgililere görevin yapılmasını müteakip her ayın 15'inde yapılacak. Sözleşmeli öğretmenler sosyal güvenlik mevzuatı yönünde SSK hükümlerine tabi olacak.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı