GeriGündem Sözleşmeli Er Sercan Kara, İzmir'e tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarını bırakmadı, bugün şehit oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözleşmeli Er Sercan Kara, İzmir'e tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarını bırakmadı, bugün şehit oldu

Sözleşmeli Er Sercan Kara, İzmir'e tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarını bırakmadı, bugün şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli kırsalında, ülkeye sızmak isteyen teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Ispartalı Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara'nın babaevine ateş düştü. Şehidin acı haberi Gelendost ilçesindeki ailesine ulaştı.

Edinilen bilgiye göre, ülkeye sızmaya çalıştıkları belirlenen bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında bugün sabaha karşı çatışma çıktı. Çatışmada 6 asker, 2 güvenlik korucusu şehit oldu. Şehit olan 8 güvenlik görevlisinden birinin Isparta Gelendost nüfusuna kayıtlı Sözleşmeli Piyade Er Sercan Kara olduğu öğrenildi.

Kara'nın şehadet haberini alan babası Menderes Kara, Jandarma Karakoluna gitti. Ispartalı Şehit Sercan Kara'nın bekar olduğu ve balıkçılık yaparak geçimini sağlayan Menderes ve Dilek Kara çiftinin 4 oğlundan ortancası olduğu öğrenildi.

Sözleşmeli Er Sercan Kara, İzmire tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarını bırakmadı, bugün şehit oldu

ARKADAŞININ İNTİKAMI İÇİN HAKKARİ’DE KALMIŞ

Şemdinli’de şehit olan 6 asker ve 2 korucudan sözleşmeli piyade er Sercan Kara’nın yaklaşık 4 yıldır Hakkari bölgesinde görev yaptığı belirtildi. Bir süre önce Sercan Kara’nın da bulunduğu konvoya saldırı düzenlendiği ve Konyalı 1 arkadaşının şehit olduğu aktarılırken, bu olay sonrası izne ayrılan Sercan Kara’nın memleketi Gelendost’a bağlı Yenice Köyü’ne geldiği belirtildi. Tayini İzmir’e çıkan Sercan Kara’nın "Arkadaşımın intikamını almadan başka bir yere gitmem" diyerek Hakkari’ye dönmek istediği ve izninin yarısında görev yerine döndüğü kaydedildi.

Sözleşmeli Er Sercan Kara, İzmire tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarını bırakmadı, bugün şehit oldu
"ÖYLE ÇOK YAĞMUR YAĞIYOR Kİ"

Şehit Sercan Kara’nın en son dün akşam ağabeyi Sinan Kara ile telefonda görüştüğü ve "Buraya öyle çok yağmur yağıyor ki 1 metre ilerimi göremiyorum. Komutanlar istirahate çekti. Yarın sabah tekrar içtimaya çıkacağım" dediği kaydedildi.

"BIRAKACAĞIM BU İŞİ"

Şehit Sercan Kara’nın bir süre önce amcasının kızının eşine, "Ağabey ocak ayında bırakacağım bu işi, alacağım 50-60 koyun işime bakacağım" dediği, şehit olması durumunda ise kardeşlerinin rahat edeceğini söylediği belirtildi.

KARDEŞİ DE SÖZLEŞMELİ ER OLMAK İSTEDİ

Şehit Sercan Kara’nın ağabeyi ve babasının balıkçılık yaptığı, kendisinin de sözleşmeli er olmadan önce bu işle uğraştığı belirtildi. Şehidin kardeşi Adil Kara’nın ise daha önce astsubaylık için dün de sözleşmeli er olmak için başvurduğu kaydedildi.

Sözleşmeli Er Sercan Kara, İzmire tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarını bırakmadı, bugün şehit oldu
TELEFON GÖRÜŞMESİNDE "İÇİMDE BİR HİS VAR BABA" DEMİŞ

Şemdinli’de şehit olan sözleşmeli piyade er Sercan Kara’nın kardeşi Adil Kara, şehit haberini sabah kahvaltıdan sonra duyduklarını söyledi. Eve gelenlerin ve muhtarın söylemesiyle ağabeyinin şehit olduğunu öğrendiklerini anlatan Kara, "En son, dün akşamüstü görüşmüştük. Ben, değil de babamla görüşmüş. Orada, yoğun bir yağmur yağışı varmış. ’İçimde bir his var baba, 4 senedir hiç böyle bir hisse kapılmamıştım’ demiş. Babam da ’Hazırlığını yaptın mı oğlum’ falan deyince, ’Yaptım baba’ demiş. Konuşmuşlar hatta dalga geçmiş ’Bir şey olmaz’ diye. Sabah da haberini aldık" dedi.

"ŞEHİT OLMAYI İSTİYORDU"

Ağabeyinin İzmir’e tayini çıktığını; fakat Şemdinli’den ayrılamadığını söyleyen Kara, "Orada kardeş gibilerdi. Bizden iyi arkadaşlarıyla kardeşti. Bırakıp da gidemedi. ’Biraz daha durayım, buradan zaten Kuzey Irak’a falan asker götürüyorlardı. Biraz daha sakinleşsin öyle geçeceğim’ demişti. Nasip olmadı. Vatana hizmetten başka bir hayali yoktu zaten. Şehit olmayı istiyordu. ’Ben şehit olursam ağlamayın, üzülmeyin’ diyordu. Mekanı cennet olsun. 5 yılı dolduracaktı bu ocak ayında. Bekardı" diye konuştu.

Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve beraberindekiler de şehidin babaevine gelerek, taziye ziyaretinde bulundu.

Sözleşmeli Er Sercan Kara, İzmire tayini çıkmasına rağmen arkadaşlarını bırakmadı, bugün şehit oldu


Yorumları Göster
Yorumları Gizle