Gündem Haberleri

  Söz verdi

  Rıza ÖZEL / ANKARA
  09.09.2014 - 01:48 | Son Güncelleme:

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki 62’nci hükümet üyeleri, ilk Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.

  Sağanak yağmur altındaki ziyarette Davutoğlu, Atatürk’ün mozolesine çelenk koydu. Yağmurun ıslattığı zeminde kayan kösele ayakkabıları nedeniyle güçlükle yürüyen bakanlar ve Davutoğlu, Anıtkabir önünde hatıra fotoğrafı da çektirdi. Fotoğraf çekimi sırasında bakanlar, Davutoğlu’nun uyarısıyla Başbakanlık amblemli şemsiyelerini korumalarına verdi. Davutoğlu, Anıtkabir Özel Defteri’ne ise şunları yazdı:

  Hükümet üyelerimizle beraber bize bağımsız devlet bırakan bütün gazi ve şehitlerimize, insanımıza ve ülkemize hizmet eden bütün büyüklerimize şahsınızda minnet ve şükranlarımızı arz etmek için huzurunuzdayız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ülkemizi dünyanın en itibarlı ve en güçlü ülkeleri arasına katabilmek, insan hak ve özgürlüklerini tam bir demokrasiyle, insanımıza yaşatabilmek, adaletin Türkiye Cumhuriyeti’nin istinasız bütün vatandaşlarını kuşatmasını sağlayabilmek için azami gayretle çalışacağımıza, tarihin şahitliğinizde ve sizin huzurunuzda hükümetimiz adına söz veriyorum. Büyük minnet ve şükranla...’

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı