Gündem Haberleri

  Soyup işkence yapan şantajcı akrabası çıktı

  Ali AKSOYER/DHA
  06.11.2009 - 23:42 | Son Güncelleme:

  “Evde âlem yapacağız” diye kandırılıp kaçırılan işadamına işkence yapıp, şantaj için çıplak fotoğraflarını çeken çetenin lideri akrabası çıktı.

  İSTANBUL Bahçelievler’de, Siirtli işadamı A.B. ile akrabası Şahin K. âlem yapmak için gittikleri bir eve polis kılığında gelen maskeli şahısların kendilerine işkence yaptığını söyleyerek şikayetçi oldu. Sabaha kadar işkence gördüğünü söyleyen A.B., “Benden 600 bin TL istiyorlardı. Ev almak için birkaç gündür arabamın bagajında bu kadar para taşıyordum. Ancak bir gün önce kardeşime bırakmıştım.
  Şantaj için çıplak resimlerimi çektiler. Kalp krizi geçirdi numarası yapınca paniğe kapıldılar ve bizi bırakıp kaçtılar” dedi. A.B.’yle birlikte karakola gelen akrabası Şahin K. da benzer bir ifade verdi. İfadesindeki çelişkiler nedeniyle yaklaşık 1.5 ay telefonu dinlenen Şahin K.’nın olayı sevgilisi Müne S. (29) ile birlikte planladığı ortaya çıktı. Yapılan operasyonda Şahin K., 15 gün önce evlendiği Müne S., Ahmet Ö. (37), Mehmet S. (33), Tahsin
  O. (33) yakalanarak gözaltına alındı.

  Fotoğrafları Haliç’e atmışlar

  Soruşturmada, galericilik yapan Şahin K.’nın piyasayı yaklaşık 2 milyon TL dolandırdığı belirlendi. Şahin K., akrabası A.B.’nin otomobilinin bagajında para taşıdığını öğrendiğinde, “Alem yapacağız. Yanıma gel” diye çağırıp tuzak kurdu. Şahin K.’nın adamları, plan gereği alem sırasında polis gibi evi bastı. Şahin K. ve sevgilisi ile bir odaya kapatılan A.B.’ye işkence yapılıp para alınmaya çalışıldı. Yakalanmaktan korkan çete üyeleri, şantaj için çekilen fotoğraflar ve fotoğraf makinesini Haliç Köprüsü’nden atmışlar.

  Soyup işkence yapan şantajcı akrabası çıktı

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı