Gündem Haberleri

  Soyunma kabininde alarmı kopardı yakalandı

  Hakan ÇELİKBAŞ/SAMSUN, (DHA)
  27.01.2011 - 10:59 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da sabıkalı 48 yaşındaki Suna A., 38 yaşındaki Can İ.’ye ait giyim mağazasından beğendiği elbise ve pantolonu denemek için girdiği kabinde üzerindeki çalınmaya karşı güvenlik alarmı ve fiyat etiketini sökerek çantasına atınca işyeri sahibi tarafından yakalandı. Zanlı kadının 2010 yılında da aynı işyerinden giysi çaldığı belirlendi.

  Olay dün meydana geldi. İddiaya göre adam öldürmeye teşebbüs ve hırsızlık suçlarından sabıkası bulunan ve bekar olan Suna A., Can İ.’ye ait giyim mağazasına müşteri olarak geldi. Raflarda beğendiği bir pantolon ve elbiseyi alarak deneme bahanesiyle giyinme kabinine girdi. Zanlı kadın giyinme kabininin kapısını kilitleyip elbiselerin çalınmaya karşı güvenlik alarmı ve etiketini koparıp yere attıktan sonra çantasına koyup işyerinden ayrıldı. Suna A.’nın durumundan şüphelenen işyeri sahibi giyinme kabinini kontrol edince çalınmaya karşı güvenlik alarmı ve fiyat etiketini yerde buldu. İşyerinden fazla uzaklaşamayan zanlıyı yakalayarak polise teslim etti. Suna A.’ nın 2010 yılında da aynı işyerinden elbise hırsızlığı yaptığı güvenlik kamerası görüntüsü arşivinden tesbit edildi.

  Gözaltına alınan Suna A. suçlamaları kabul ederek, "Çok pişmanım. Pisikolojik rahatsızlığım olduğu için ilaç içiyorum ve ne yaptığımı bilmiyorum. Bundan sonra evden dışarı çıkmayacağım" dedi. İfadesinin ardından Suna A. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı