GeriGündem Soyunanlar konuştu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soyunanlar konuştu

Grafik sanatçısı Bülent Dikmen'in ‘‘32 Büst’’ kitabına soyunanlar, neden soyunduklarını anlattı. Kitap için soyunanların kmimi, ‘‘Proje ilginçti. Sonucu beğendim’’ derken, kimileri yorum yapmadı.

KAVRAM ve tasarımını sanatçı Bülent Erkmen'in gerçekleştirdiği ‘‘32 Büst-Otuziki fotoğraf için yazılmış yalanlar’’ isimli kitabın yankıları sürüyor. Kitapta belden yukarısı çıplak fotoğrafı yayımlanan ünlülerden kimileri projeye bayıldıklarını söylerken kimileri ise görüş vermekten kaçındı. Diğer yandan proje için teklif götürülen ve teklifi kabul etmeyen ünlü isimlerin kim olduğu ise ayrı bir merak konusu olarak gündemi meşgul ediyor...

Tartışmaya açık

R. Paul McMillan

Proje olarak beğendim. Takdir ettim. Bülent'in istikrarlı biçimde iyi işler yapması beni cesaretlendirdi. Kitabın sonucu çok iyi oldu. Yine de enterasan boyutlar olabilir. Tartışmaya açık olan bir kitap bu. Ama esas projeyi severek ve beğenerek yaptım.

Referans Erkmen

Dikmen Gürün

Projeye katılmamı yaklaşık bir yıl önce Bülent Erkmen önerdi. Teklif önemli bir sanatçıdan geldiği için kabul ettim. Çok önemli bir proje bu. Gerçek insanların büst fotoğrafları üzerine yazılan gerçek olmayan metinlerden yola çıkılıyor. Büst'ü, Erkmen'nin 1997 yılında yapmış olduğu 'Duo' isimli önceki kitap çalışmasıyla aynı bağlamda değerlendirdim. Kitapta bir yazar (Ferit Edgü) ile bir oyuncu (Genco Erkal) stüdyoda buluşmuşlardı. Bu projeye katılmamda benim için Bülent Erkmen ismi referanstır.

Sonuçtan memnunum

Mustafa Taviloğlu

Bülent'e inandığım için çektirdim o resimleri. Onun mutlu bir iş yapacağına inandım. Beni düşündüğü için ona güvendim ve çektirdim. İyi bir iş çıktığına inanıyorum. Ben sonucu beğendim.

Asena, yorumsuz

Konuyla ilgili hiçbir açıklamada bulunmak istemeyen İnci Asena, sekreteri aracılıyla yakın bir zamanda açıklamada bulunacağını belirtti.

Çok normal geldi

Nejat Yavaşoğulları

Ben Bülent'i uzun yıllardır tanırım. Kendisi Türkiye'nin en önemli grafik sanatçılarından biri. Teklif ondan gelince, ürünün sanatsal içerikli olması kaçınılmazdı. Bana çok normal geldi. Bu kadar olay olacağını da düşünmedim doğrusu. Utanma duygusu gibi bir duygum olmadı. Dün gördüm kitabı. Sonuçtan memnunum...

Bir tasarım örneği

Hiç şüphesiz proje ilgi çekici geldiği için. Bu bir kitaptır, bazı görsel imgelerin ne tür çağrışımlara yol açacağı konusunda Türkiye'nin en önde gelen grafikeri bir deneme yapmıştır. Çok da başarılı olmuştur. Bunun bir tasarım örneği olarak düşünülmesi lazım.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle