Gündem Haberleri

  Soyguncu sabıkalı suçlu çıktı

  Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)
  05.02.2011 - 15:07 | Son Güncelleme:

  Ümraniye’de soymaya çalıştığı kuyumcuda bulunan bir kişiyi öldüren bir kişiyi de yaraladıktan sonra yakalanan U.K.’nın sabıkalı bir suçlu olduğu ortaya çıktı. Sinop’un Boyabat ilçesinde hırsızlık için girdiği bir evi ateşe verip yaktığı iddiasıyla tutuklanıp 6 ay cezaevinden yattıktan sonra serbest kalan U.K. hakkında ayrıca teyze kızına tecavüz ettiği iddiasıyla şikayet bulunduğu öğrenildi.

  Yukarı Dudullu'daki bir kuyumcuda dün meydana gelen olayda U.K., işyerini soymak istedi. Görgü tanıklarının ifadelerine göre içeri giren U.K., elindeki torbayı göstererek kuyumcu Metin Yılmazer’e olayın bir soygun olduğunu söyledi. Metin Yılmazer’in durumun ciddiyetini anlamadan "İyi o zaman ve elindeki torbanı altınla doldurayım" diye cevap vermesi üzerine saldırgan, bir el ateş ederek onu karnından vurdu. Bu sırada zanlıya müdahale etmeye çalışan Metin Yılmazer’in babası Celal Yılmazer, soyguncunun başına ateş etmesi üzerine olay yerinde hayatını kaybetti. Babasının kanlar içinde yere düştüğünü gören Metin Yılmazer yaralı halde çekmecedeki tabancayı alarak U.K.’yı ayağından vurdu. Bu sırada olay yerine gelen polis ekipleri soyguncuyu kıskıvrak yakaladı.

  Ayağındaki yara yüzünden hastaneye kaldırılan soyguncu U.K.’nın azılı bir suçlu olduğu ortaya çıktı. Sinop’u Boyabat ilçesinde bir eve hırsızlık amacıyla giren U.K.’nın evi yakarak kaçtığı öğrenildi. Ruhsatsız silah bulundurmak suçundan da polis geliş kaydı bulunan U.K. hakkında ayrıca teyze kızına tecavüz ettiği iddiasıyla şikayet olduğu anlaşıldı.

  Hastanede tedavisi süren U.K.’nın iyileşmesinin ardından mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı