Gündem Haberleri

  Soyguncu eylemlerini not tutmuş

  Ali AKSOYER/İSTANBUL(DHA)
  11.01.2011 - 15:08 | Son Güncelleme:

  KÜÇÜKÇEKMECE’de bir PTT şubesini soymaya çalışırken başında kar maskesi ile birlikte yakalanan Gökhan Özdemir’in (26) daha önce 4 ayrı yerde gasp yaptığı ve bir banka şubesini de soymaya teşebbüs ettiği belirlendi.

  TİTİZ HIRSIZ BÖYLE NOT TUTMUŞ - FOTO GALERİ

  Daha önce sözleşmeli çöpçü olarak çalışan Gökhan Özdemir’in evinde yapılan aramada bacanın içine gizlenmiş, yaptığı soygunları ve aldığı paraları yazılı not kağıtları bulundu. Gökhan Özdemir’in ayrıca soygundan aldığı paraları nasıl harcadığının hesabını da titizlikle tuttuğu belirlendi.

  İstanbul’da birbiri ardına meydana gelen banka ve PTT şubesi soygunları üzerine polis tarafından operasyon başlatılmıştı. Soyguncunun bir olaydan sonra montunu bir inşaata bırakması polise ilk ipucunu verdi. Bu montun fotoğrafları tüm ekiplere dağıtıldı. Sonunda bir büfe çalışanı montu tanıyarak kullanan kişinin eşkalini polise verdi. 

  Bölgede pusu atan güven timlerine bağlı ekipler, PTT Fatih Şubesi önünde durumundan şüphelendikleri eşkale uygun bir kişiyi takibe aldı. Bu kişi başına cebinden çıkardığı kar maskesini takarak PTT şubesine girdiği sırada kıskıvrak yakalandı. Üzerinde yapılan aramada ise içinde 9 mm çapında 6 adet kuru sıkı mermi bulunan bir tabanca ele geçirildi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilen Gökhan Özdemir yapılan ilk sorgusunda PTT şubesini soymaya çalıştığını itiraf etti. Daha önceden bir belediyede sözleşmeli çöpçü olarak çalışan geçtiğimiz Aralık ayında işten çıkartılan Gökhan Özdemir’in evinde arama yapan dedektifler bacanın içine gizlenmiş "ŞOK" belgeler ele geçirdi. Belgelerde Gökhan Özdemir’in gasp ettiği yerlerle ilgili not tuttuğu belirlendi. Notlarda Gökhan Özdemir’in soygun yaptığı yerlerin adını ve aldığı paraları yazdığı ayrıca bu paraları nasıl harcadığını kime ne kadar para verdiğini düzenli olarak not tuttuğu belirlendi. Polis yaptığı incelemede banka ve PTT şubelerinden gasp edildiği beyan edilen para miktarı ile zanlının yazdığı para miktarı arasında bazı değişiklikler olduğunu bunun araştırıldığını söyledi.

  Gasp Büro Amirliği’nde yapılan sorgusunda suçlarını itiraf eden Gökhan Özdemir’in 16 Aralık 2010’da Küçükçekmece Bedaş’tan 2 bin 660 liranın gasp edilmesi, 24 Aralık 2010’da saat 12.00’de Bağcılar PTT Şubesi’nden 9 bin 620 lira gasp edilmesi, 28 Aralık 2010’da Küçükçekmece PTT Şubesi’nden 15 bin 800 lira gasp edilmesi, 4 Ocak 2010’da Küçükçekmece bir banka şubesinden 24 bin 800 lira gasp edilmesi ve 7 Ocak 2010’da Bağcılar’da bir banka şubesini soymaya teşebbüs edilmesi olaylarını gerçekleştirdiği belirlendi. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde bir süre tedavi gördüğü öğrenilen ve Poliste işlemleri tamamlanan Gökhan Özdemir adliyeye gönderildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı