Gündem Haberleri

  Soul kraliçesinin dönüşü

  Hürriyet Haber
  07.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Soul kraliçesi Arehta Franklin, 7 yıl aradan sonra ‘‘A Rose Is Still a Rose’’ adlı albümüyle dinleyecilerinin karşısına çıkıyor. Bu son albüm için eleştirmenler, sanatçının son 20 yılının en iyi albümü diyorlar. Neredeyse 30 yıldır röportaj vermekten kaçınan Aretha Franklin, sonunda son albümü ‘‘A Rose Is Still a Rose’’ ve kendisi ile ilgili olarak Time dergisine konuştu.

  Kariyeriyle ilgili olarak çıkan yazılarda pek çok yanlışlar yapıldığını ve artık bunları düzeltmenin zamanının geldiğini söyleyen Franklin, bu röportajda en çok annesi ile ilgili olarak yazılanlardan şikayetçi olduğunu beliriyor. Annesinin yazıldığı gibi onları terk etmediğini ve saygıdeğer bir insan olduğunu vurguluyor.

  Sesi için sigarayı bıraktı

  Ona göre sesindeki düzelmenin nedeni de 1991 yılında sigarayı bırakması. Sigarayı bıraktıktan sonra sesinin çok daha temiz çıktığını, daha tiz ve kalın sesleri de artık kolaylıkla çıkarabildiğini belirtiyor.

  Gençken tanıştığı peder Jesse Jackson'ın yaşamıyla ilgili olarak çekilecek olan televizyon filminde, kendisinin 17 yaşındaki halini Toni Braxton ya da Halle Berry'nin oynamasını istiyor.

  Ünlü şarkıcının uçma korkusu ise hala geçmemiş. Bu korkuyu yenmek için pek çok yöntemi deneğini belirten sanatçı, hiçbirinin işe yaramadığını ve hala kara yolundan vazgeçemediğini belirtiyor.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı