Gündem Haberleri

  Sosyal medyayı sallayan 'simitçiye dayak' videosuna İBB'den açıklama geldi

  Hürriyet Haber
  04.08.2017 - 00:26 | Son Güncelleme:

  29 Temmuz Cumartesi günü Eminönü-Adalar hattındaki vapurda kaydedilen görüntü sosyal medyada büyük tepki çekti. İstanbul ada vapurunda simit satan 16 yaşındaki çocuk, İstanbul Büyükşehir Belediyesi güvenlikleri tarafından makine dairesinde dövüldü. İBB de konuyla ilgili "Hiçbir şekilde kabul edilemeyecek olan üzücü olay ile ilgili olarak kurumumuz tarafından hızlı bir şekilde soruşturma başlatılmıştır. Olaya karışan kişilerin güvenlik hizmeti veren firma tarafından iş sözleşmelerinin sonlandırılması sağlanmıştır." açıklamasında bulundu.

  CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel, Burgazada ' dan Heybeliada ' ya giden vapurda simit satan 16 yaşında bir çocuğun İBB görevlileri tarafından darp edildiği iddialarını sosyal medyadan duyurdu. Adıgüzel, “16 yaşındaki bir çocuğu dövecek raddeye gelen güvenlik terörü karşısında susan @ibbBeyazmasa ' nın derhal gereğini yapmasını bekliyoruz!” diye yazdı.

  Kısa sürede konuyla ilgili çok sayıda tweet atıldı. 

  İŞ SÖZLEŞMELERİ SONLANDIRILDI

  İBB Beyaz Masa tarafından yapılan açıklamada olayla ilgili soruşturma açıldığı bildirilirken, olaya karışan kişilerin güvenlik hizmeti veren firma tarafından iş sözleşmelerinin sonlandırıldığı açıklandı.

  İBB'nin Twitter'dan yaptığı açıklaması şöyle:

  "29 Temmuz 2017 Cumartesi günü, 16.00 tarifeli Eminönü-Adalar hattında yaşanan ve hiçbir şekilde kabul edilemeyecek olan üzücü olay ile ilgili olarak kurumumuz tarafından hızlı bir şekilde soruşturma başlatılmıştır.

  Olaya karışan kişilerin güvenlik hizmeti veren firma tarafından iş sözleşmelerinin sonlandırılması sağlanmıştır.

  Halkla ilişkiler ekibimiz, mağdur olan vatandaşımız ve ailesi ile görüşme sağlanmıştır.

  Yaşanan olay hakkında detaylı bilgi alınmış ve kendilerine yaşanan durum ile alakalı olarak üzüntülerimiz iletilmiştir.

  Konunun yakından takipçisi olacağımızı da belirtmek isteriz."

   

  Etiketler: ibb , simitçi , dayak , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı