GeriGündem Soruyu bil kitabı kazan!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soruyu bil kitabı kazan!

Soruyu bil kitabı kazan!
refid:18100847 ilişkili resim dosyası

hurriyet.com.tr Hediye Kitap Günleri devam ediyor. 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden, Avrupa’nın en iyi polisiye romanı yazarlarından biri olarak kabul edilen Arnaldur Indridason’un, bir cinayet soruşturmasını kahramanlarının psikolojilerini göz ardı etmeden anlattığı Sesler'i kazanacak.

Konser, festival biletleri derken, hurriyet.com.tr, şanslı okurlarına şimdi de kitap armağan ediyor.  

Türkiye’nin en önemli yayınevlerinden Doğan Kitap ile yaptığımız işbirliği sonucu hürriyet.com.tr okurları kitap kazanma şansı yakalıyor. Her hafta birbirinden değerli yazarların, satış rekoru kıran kitaplarından birini kazanmak için tek yapmanız gereken sizlere sorduğumuz soruya doğu yanıt vermek olacak. 

Arnaldur Indridason’un kitabını kazanmak için tek yapmanız gereken sorduğumuz soruya doğru yanıt vermeniz. Doğru cevaplayanlar arasında 1’inci, 10'uncu, 50'nci, 100'üncü, 200'üncü, 250'nci, 300'üncü, 400'üncü, 450'nci, 500’üncü, 600'üncü, 650'nci, 700'üncü, 800'üncü, 850'nci, 900'üncü, 950'nci, 1000’inci, 1500'üncü, 2000’inci, olan okuyucular bizden "Sesler"i kazanacak. 

REYKJAVİK’TE SOĞUK ÖLÜM / WEB TV

"SESLER" İÇİN ÖDÜLLÜ SORU 

/images/100/0x0/55eb5580f018fbb8f8ba92ba


Sesler kitabının yazarı Arnaldur Indridason’un doğum yeri neresidir?
 
a) Reykjavík
b) Oslo
c) Londra
d) Stockholm

CEVABI GÖNDER 

KİTAPTAN

Küçük odanın kapısı açıktı; Erlendur koridora çıktı. Birdenbire, dışarıda kimsenin bulunmadığından, onları kimsenin dinlemediğinden emin olmak istemişti. Loş koridora baktı ama kimseyi göremedi. Dönüp diğer tarafa baktı ama orası da zifiri karanlıktı. O tarafa geçen birinin mutlaka kapının önünden de geçeceğini, o zaman da fark edileceğini düşündü. Koridor boştu. Ama aynı zamanda, bodrumda yalnız olmadıklarına dair kuvvetli bir his vardı içinde. Koridordaki koku, ilk geldiğindeki gibiydi. Bir yanık kokusuydu ama kaynağını bulamıyordu. Huzursuzdu. Cesedin ilk gördüğü anki hali aklına kazınmıştı ve Noel Baba kostümlü adam hakkında daha çok şey öğrendikçe, aklından bir türlü atamadığı hayali daha da zavallı bir hal alıyordu.

KİTAP HAKKINDA

İzlanda’nın gizemli atmosferinde gerçekleşen esrarengiz bir cinayeti anlatan Sesler, psikolojik derinliği olan bir polisiye roman.

Avrupa’nın en iyi polisiye romanı yazarlarından biri olarak kabul edilen Arnaldur Indridason’un, bir cinayet soruşturmasını kahramanlarının psikolojilerini göz ardı etmeden anlattığı Sesler, polisiyede farklı bir soluk arayanlar için çarpıcı bir seçenek sunuyor.

YAZAR HAKKINDA

İzlandalı polisiye yazarı Arnaldur Indridason 1961’de Reykjavík’te doğdu. Tarih okuyan Indridason bir dönem gazetecilik yaptı. Kitapları 26 ülkede 20 dile çevrilen Indridason Polisiye Yazarları Altın Hançer Ödülü ve 2005 The Martin Beck Ödülleri’nin sahibidir.

Katılım şartları;

* Cevap gönderen yarışmacıların adını, soyadını, telefon numarasını, e-posta ve açık adreslerini şu linkte çıkan pencereyeCEVABI GÖNDER yazması zorunludur.

* Kazanan yarışmacı ödülünü bir başka kişiye devredemez.

* 18 yaşından küçükler yarışmaya katılamaz.

* Bir kereden fazla cevap yollayan okuyucular, kazanma şanslarını artırmaz. İlk gönderdikleri cevap dikkate alınır.

* Kazananlar 20 Kasım Salı günü  http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/ sayfasından duyurulacak.

* Hediye kitaplar posta yoluyla adreslerine yollanacak.

* Soru ya da görüşlerinizi internetkultursanat@hurriyet.com.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle