GeriGündem Soruşturmayı dışarıdan takip ediyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soruşturmayı dışarıdan takip ediyorum

Soruşturmayı dışarıdan takip ediyorum
refid:16941530 ilişkili resim dosyası

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Almanya’ya hareketinden önce İstanbul Atatürk Havalimanı’nda yaptığı açıklamada, kendisine suikasta yönelik soruşturmayı dışarıdan izlediğini, soruşturmanın dava ya da takipsizlik kararıyla sonlanmasını beklediğini söyledi.

Arınç’a Milli Savunma Bakanlığı’nın, Arınç’a suikast iddiasıyla yapılan soruşturmada, istenen bilgilerin devlet sırrı olduğu için savcılığa iletilmediğine yönelik açıklaması hatırlatıldı. Arınç, “Ben de olayı sizler gibi dışarıdan takip ediyorum. Savcılığın veya hâkimliğin vereceği kararlar şu andaki aşamada beni çok fazla ilgilendirmiyor. İnanıyorum ki yakın zamanda bu yargı süreci bir şekilde sonlanacaktır” dedi.

MSB: Tüm belgeleri gönderdik

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddialarına ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Başsavcılık tarafından istenilen tüm bilgi ve belgelerin gönderildiğini bildirerek, “Milli Savunma Bakanlığı arşivlerinde mevcut olup da devlet sırrı oldukları gerekçesiyle gönderilmeyen hiçbir bilgi veya belge bulunmadığını” bildirdi. Bakanlık Genel Sekreterliği’nden yapılan açıklamada, Başsavcılık’ça 27 Ocak-10 Mart 2010 arasında Bakanlık’tan beş talepte bulunulduğu belirtilerek, “İstenilen tüm bilgi ve belgelerin 11 Şubat 2010 ve 2 Nisan 2010 tarihleri arasında beş yazıyla gönderildiği tespit edilmiştir” denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle