Gündem Haberleri

  Soruşturma

  Uğur ERGAN / ANKARA
  09.08.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Jandarma Genel Komutanlığı, Şırnak’ta görev yapan oğlu Jandarma Astsubay Levent Çelik’in şehit olduğu haberini telefonla aldıktan hemen sonra kalp krizinden ölen İbrahim Çevik’e, kimin telefon ettiğini tespit etmek için soruşturma başlattı.

  Askeri yetkililer, telefonun "askeri çevrelerden" gelmediğinin tespit edildiğini belirterek, telefonun kimden geldiğini bulana kadar soruşturmanın sürdürüleceğini söylediler. Antalya Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Salim Olguner, "Kimsenin yaptığı yanına kalmaz. Şu an soruşturması sürüyor" dedi. Bir askeri yetkili, şehit yakınına haber verilmesi konusunda aynı kuralın uygulandığını belirterek, şu bilgileri verdi:

  "Orduda uygulanan kurallara göre şehit astsubay Çevik’in ailesi için de aynı işlem yapıldı. Ancak eve gidildiğinde, önceden esrarengiz telefon geldiği için babası kalp krizi geçirmiş ve hastaneye kaldırıldıktan sonra vefat etmiş. Esrarengiz telefonu kimin ettiğine dair şimdiden bir şey söylemek erken olur. Dün akşam itibariyle askeri çevreden telefon edilmediği anlaşılıyor."
  Şehİt

  AİLESİNE NASIL SÖYLENİR

  BİR jandarma şehit olduğunda, hemen il veya ilçe Jandarma Komutanı beraberinde bir doktor, bir psikolog ve ambulansla şehidin birinci derecedeki yakınının evine gider. Kişinin şehit olduğu doktor ve psikolog denetiminde ailesine uygun şekilde söylenir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı